Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Henryk Hoser SAC udał się do Medjugorie jako s...

Abp Henryk Hoser SAC udał się do Medjugorie jako specjalny wysłannik Papieża – 4 lipca 2018

Przed wylotem do Medjugorie z misją specjalnego wysłannika Ojca Świętego abp Henryk Hoser SAC przewodniczył Mszy św. w kaplicy Lotniska im. Chopina na warszawskim Okęciu, w czasie której pożegnał się z najbliższymi współpracownikami. Wraz z nim liturgię koncelebrował bp Marek Solarczyk oraz Krajowy kapelan Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski. Młodzież potrzebuje radykalizmu Ewangelii – podkreślił abp Hoser w homilii.

Wideo —> Salve TV: Wylot abp. Hosera do Medjugorie – Msza św. na lotnisku (4 VII 2018 r.)

Posłuchaj —> homilii abp. Henryka Hosera

Abp Henryk Hoser SAC nawiązał w niej do ostatnich wydarzeń politycznych oraz do napisów na budynkach obu warszawskich kurii. Podkreślił, że to wyraz konfrontacji dobra ze złem, które rozgrywa się obecnie na płaszczyźnie ochrony ludzkiego życia.

Abp Hoser zwrócił również uwagę, że miejscem, gdzie toczy się walka dobra ze złem, jest również Medjugorie, gdzie wyjeżdża jako specjalny wysłannik Ojca Świętego.

Zwrócił uwagę, że w świecie w którym wszystko rozmydla się, współczesna młodzież potrzebuje zdecydowanego podejścia i jasno określonych zasad.

Abp Hoser podziękował również współpracownikom, przyjaciołom i najbliższej rodzinie za ostatnie dziesięć lat posługi w diecezji warszawsko-praskiej.

Żegnając się wyznał, że podjęcie nowej misji to kwestia wiary.

Decyzją Ojca Świętego papieża Franciszka Abp Henryk Hoser SAC został mianowany 31 maja 2018 roku Wizytatorem Apostolskim w Medjugorie. Celem powierzonej funkcji jest wprowadzenie w praktykę rozwiązań duszpasterskich, tak by Kościół katolicki mógł lepiej wyjść naprzeciw potrzebom przybywających do tego miejsca pielgrzymów.

Nowe zadanie stanowi kontynuację ubiegłorocznej misji specjalnego wysłannika papieża, która zaowocowała raportem dla Stolicy Świętej.

Magdalena Gronek/Radio Warszawa

Info za —> Radio Warszawa/episkopat.pl: Abp Hoser wyjechał do Medjugorie jako specjalny wysłannik Ojca Świętego