Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

10. Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Domu Św. Faus...

10. Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Domu Św. Faustyny w Ostrówku, 28-29 lipca 2018

W sobotę 28 lipca 2018 r. wyruszyła 10. Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku. Jej trasa wiedzie od klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, przy ul. Żytniej, do którego św. s. Faustyna zapukała jako młoda dziewczyna, do Ostrówka – do dawnego domu państwa Lipszyców, w którym przyszła święta pracowała rzez rok przed wstąpieniem do klasztoru.

Pielgrzymka rozpoczęła się 28 lipca Mszą św. o godz. 7.00 w Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej 1. Tegoroczny hasłem są słowa św. Stanisława Kostki: „Nie chcę życia byle jakiego”.

Relacja Radia Warszawa —> Wyruszyła pielgrzymka do Ostrówka

Pielgrzymi odwiedzili po drodze kościoły w Ząbkach, Kobyłce, Wołominie, Klembowie. 29 lipca dotarli do Ostrówka. Tu o godz. 15.00 bp Romuald Kamiński odprawił Mszę św., a po niej była okazja do spotkania z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego oraz do zwiedzania Domu.

– Nasza moc nie jest z nas, ale z Boga. Bóg pragnie tego uświadomienia. Żebyśmy wiedzieli, że nasza moc jest z Boga. Mamy świadomość swoich zadań, ale przy ich podejmowaniu trzeba zawsze otworzyć się na działanie Pana Boga, poddać się tej wszechogarniającej mocy i miłości i wtedy jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. Nie rezygnujmy z tego doświadczenia – mówił bp Romuald Kamiński w homilii podczas Mszy św. na zakończenie 10. Pielgrzymki Pieszej z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku.

Wideo —> SalveTV.pl: Bp R. Kamiński: Nasza moc jest z Boga (29 VII 2018 r.)


Zobacz —> szczegółowy plan Pielgrzymki

Info za —> Archidiecezja Warszawska: X Pielgrzymka „Od miłosierdzia do Miłosierdzia”

X Pielgrzymka: Warszawa, ul. Żytnia – Dom Św. Faustyny, Ostrówek28 -29 lipca, 2017 r., Warszawa-OstrówekHasło: ,,Nie…

Opublikowany przez Dom Św. Faustyny w Ostrówku Wtorek, 5 czerwca 2018