Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

8-14 maja 2022 – 59. Tydzień modlitw o powoł...

8-14 maja 2022 – 59. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

Niedziela Dobrego Pasterza przypadająca 8 maja 2022 rozpoczęła 59. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: “Posłani w pokoju Chrystusa”.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję albo wspieraj innych modlitwą lub postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


IV Niedziela Wielkanocna w Kościele katolickim obchodzona jest jako dzień szczególnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Podczas Mszy św. czytany jest fragment Ewangelii według św. Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10).

Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Jak co roku do parafii trafiły przygotowane specjalnie na ten czas materiały duszpasterskie. „Niech nasza gorliwa modlitwa i wspólna troska o wsparcie każdego, kogo Bóg powołuje do służby we wspólnocie Kościoła, przyczynią się do obfitych owoców tegorocznego Tygodnia Modlitw o powołania” – napisał we wprowadzeniu do nich bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.

Z danych zebranych w styczniu br. przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań wynika, że we wszystkich seminariach duchownych w Polsce (diecezjalnych i zakonnych) przygotowuje się do kapłaństwa 2177 kleryków.

Info na podstawie —> BP KEP: 8-14 maja: 59. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

– Jesteśmy powołani, aby być stróżami jedni drugich, by tworzyć więzi zgody i dzielenia się, by leczyć rany stworzenia, żeby nie zostało zniszczone jego piękno. Krótko mówiąc, do tego, aby stać się jedną rodziną we wspaniałym wspólnym domu stworzenia, w harmonijnej różnorodności jego elementów – napisał papież Franciszek w orędziu na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania…

Przeczytaj —> Orędzie papieża Franciszka na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja