Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5 lutego 2023 w Łodzi – Zakończenie obchodów...

5 lutego 2023 w Łodzi – Zakończenie obchodów 100-lecia pobytu św. Faustyny w Łodzi i 5-lecia posługi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej

W niedzielę 5 lutego 2023 r., o godzinie 15.00, modlitwą w Godzinie Miłosierdzia i Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, rozpocznie się ostatnie wydarzenie w ramach obchodów 100-lecia pobytu św. Siostry Faustyny w Łodzi i 5-lecia posługi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej, w domu, w którym mieszkała Apostołka Bożego Miłosierdzia.

Tak było w dniu 18 września 2022 r. podczas inauguracji obchodów:

Zobacz też transmisję na Facebooku —> Mszy świętej inaugurującej obchody rocznicowe w Łodzi


5  lutego 2023 po Eucharystii i agapie odbędzie się koncert muzyki poważnej w wykonaniu Krzysztofa Łatwińskiego – wiolonczela.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, i m. Miriam Janiec, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Stulecie pobytu św. Faustyny w Łodzi

Foto ilustracyjne —> Faustyna w Łodzi


Między 18 września 2022 r. a 5 lutego 2023 r. siostry ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi obchodzą 100-rocznicę pobytu św. Faustyny w domu przy ul Krośnieńskiej. Święta Faustyna przebywała w tym domu od września 1922 roku do lutego 1923. Siostry z tej okazji przygotowały wiele wydarzeń. Obchody rocznicowe rozpoczęły się 18 września Msza św. sprawowaną przez ks. kan. Henryka Betleja. Tego dnia została także otwarta wystawa poświęcona Św. Faustynie.

Łódź - św. Faustyna - 2022/23

fot. Facebook – Faustyna w Łodzi

Obchodom 100- lecia pobytu Św. Faustyny w domu zakonnym przy ul .Krośnieńskiej 9 towarzyszą wykłady, świadectwa i koncerty, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wierni spotykali się na modlitwie i Mszy Św. sprawowanej przez jednego z biskupów Archidiecezji Łódzkiej.

Za —> Archidiecezja Łódzka

Zobacz też:

Miłosierdzie sięga w głąb człowieka i jest Bożą odpowiedzią na zło – Abp Grzegorz Ryś w homilii podczas 2. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny – 4 września 2022

Modlitwa do siostry Faustyny, patronki Łodzi


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja