Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę &...

37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę – “Pójdźcie do Józefa” – 25-26 września 2021

W dniach 25-26 września 2021 r. odbędzie się 37.  Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem “Pójdźcie do Józefa”. W Polsce wydarzenie to będzie centralnym punktem obchodów przeżywanego Roku św. Józefa i Roku Rodziny „Amoris Laetitia”.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski, który od ponad 30 lat jest organizatorem pielgrzymki, zaprasza małżeństwa, rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym bliskie są sprawy rodziny i ochrony życia, do wspólnej modlitwy i refleksji podczas spotkania na Jasnej Górze.

Organizatorzy podkreślają, że Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę będzie centralnym punktem obchodów przeżywanego Roku św. Józefa i Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. „Chcemy przez to podkreślić niezastąpioną rolę rodziny oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami. Rodzina powinna być centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej” – piszą organizatorzy w zaproszeniu.

Celem pielgrzymki jest przede wszystkim wzmocnienie polskich rodzin, zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego, a także pomoc w przezwyciężeniu zagrożeń.

Do pielgrzymowania indywidualnego i w ramach grup parafialnych oraz diecezjalnych zaproszone są rodziny z dziećmi, małżeństwa i wszystkie osoby zaangażowane w Duszpasterstwo Rodzin.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

Posłuchaj Rzecznika Episkopatu Polski:

Program 37.  Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Sobota, 25 września 2021

Godz. 15.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla, przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP

Godz. 19.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich – prowadzi Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej

Godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziela, 26 września 2021

Godz. 9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego:

Miłość cierpliwa jest, czyli o małżeńskich potrzebach – Monika i Marcin Gomułkowie, małżeństwo, rodzice trójki dzieci, przedsiębiorcy, ewangelizatorzy. Członkowie Rady Duszpasterskiej Diecezji Toruńskiej.

Rok Rodziny Amoris Laetitia – ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP.

Wsparcie dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych – ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego.

Godz. 10.30 – Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Szczycie Jasnogórskim

Godz. 11.00 – Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej

• Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

• Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego

• Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

Info za —> KODR / BP KEP: 25-26 września: XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja