Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

26. Targi Wydawców Katolickich, 23-26 września 202...

26. Targi Wydawców Katolickich, 23-26 września 2021 w Warszawie – Powrót Święta Dobrych Książek!

Po ponad rocznej przerwie, ze względu na pandemię COVID-19, Targi Wydawców Katolickich wracają do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. To już 26. edycja najważniejszego wydarzenia wystawienniczego, o charakterze ogólnopolskim, dedykowanego publikacjom o tematyce religijnej.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.swk.pl

Profil Targów w serwisie Facebook: Targi Wydawców Katolickich


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Podczas tegorocznej odsłony Targów swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Również tym razem nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. Tym razem w rolę Gościa Honorowego wcieliło się Archiwum Watykańskie.

Główne atuty 26. Targów Wydawców Katolickich to prezentowana produkcja wydawnicza – kilkanaście tysięcy najważniejszych tytułów z oferty wydawców religijnych, wydanych w ostatnich latach na rodzimym rynku oraz liczący kilkadziesiąt godzin program wydarzeń towarzyszących: spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, paneli dyskusyjnych.

Przywiązanie czytelników, jakiego dowody trafiały do SWK nieustannie przez cały okres pandemii inspirował i dopingował nas do intensywniejszej pracy, do praktycznej relacji nowych pomysłów. Zewsząd dochodziły nas informacje na temat tęsknoty jaka towarzyszyła nam wszystkim na myśl o tym Święcie Dobrej Książki, które przez minione ćwierćwiecze na trwałe zapisało się w kalendarzu polskich wydarzeń targowych dedykowanych książce. Jestem przekonany, że prezentacja wydawniczego dorobku wystawców i bogaty program wydarzeń towarzyszących przyniesie odwiedzającym Targi wiele radościmówi ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Targi tradycyjnie będą spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem. Ze względu na swój interdyscyplinarny charakter nie ograniczają się więc do prezentacji Dobrego Słowa wyłącznie za pośrednictwem drukowanych publikacji książkowych. W równym stopniu koncentrują się na promocji publikacji elektronicznych i książek audio. W programie towarzyszącym tradycyjnie nie zabraknie także bogatej oferty filmowej, na która złoży się kilkanaście produkcji fabularnych i dokumentalnych.

Każda kolejna edycja Targów to szansa na realizację nowych pomysłów organizacyjnych, zarówno w zakresie prezentacji oferty wydawniczej, jak i wydarzeń towarzyszących. Spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe, wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego oraz namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego.

Z targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyniki tegorocznej konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Targów, która odbędzie się w czwartek 23 września 2021 r. o godz. 12.00 w Arkadach Kubickiego. Wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021 zaplanowano natomiast podczas Uroczystej Gali i koncertu w dniu 25 września 2021 r. (godz. 19.30) w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Długa 13/15.

Tradycyjnie jeszcze przed rozpoczęciem Targów poznamy z kolei laureatów Nagrody Mały FENIKS 2021. Szczegóły pojawią się w kolejnych komunikatach prasowych, stronie www.swk.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

Z uwagi na bezpieczeństwo odwiedzających Targi organizatorzy zachowują należytą ostrożność. Podczas pobytu w Arkadach Kubickiego, salach Zamku Królewskiego oraz salach spotkań autorskich i dyskusji odwiedzających prosimy o używanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcję rąk w specjalnie przygotowanych i wyznaczonych do tego punktach.

Lokalizacja Targów Wydawców Katolickich w Warszawie


Godziny otwarcia Targów:

Czwartek (23 września): 10.00 – 18.30

Piątek (24 września): 10.00 – 18.30

Sobota (25 września): 10.00 – 18.30

Niedziela (26 września): 10.00 – 17.30

Info na podstawie —> Stowarzyszenie Wydawców Katolickich: 26 Targi Wydawców Katolickich. Komunikat 1


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja