Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

25. rocznica erygowania Stowarzyszenia Apostołów B...

25. rocznica erygowania Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia “Faustinum” – 6 marca 2021

W sobotę 6 marca 2021 r., w dniu 25. rocznicy erygowania Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia “Faustinum”, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się dziękczynienie za lata jego posługi formacyjnej i głoszenia światu orędzia Miłosierdzia.

Wideo —> Stowarzyszenie Faustinum: 25 lat “Faustinum” – Zwiastun

W bazylice, o godz. 15.20, uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jan Zając po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Transmisja na stronie Rektoratu Sanktuarium: www.milosierdzie.pl

Zobacz też —> faustinum.pl: Zaproszenie na jubileusz 25-lecia “Faustinum”

Stowarzyszenie „Faustinum” na prośbę przełożonej generalnej m. Pauliny Słomki 6 marca 1996 roku erygował metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski. Zrzesza ono kapłanów, osoby konsekrowane i świeckich wiernych z 90 krajów świata, którzy wraz ze Zgromadzeniem Matki Bożej Miłosierdzia uczestniczą w misji św. Siostry Faustyny.

Głównym celem Stowarzyszenia jest formacja duchowa i apostolska czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz głoszenie światu orędzia Miłosierdzia zapisanego w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny przez świadectwo życia, czyny, słowa i modlitwę. O tej posłudze mówią m.in. świadectwa wolontariuszy i członków „Faustinum” publikowane z okazji jubileuszu na stronie: www.faustinum.pl . Tam też więcej o stowarzyszeniu „Faustinum”, jego działalności i obchodach jubileuszowych.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: 25 lat stowarzyszenia „Faustinum”


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!