Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

17 października 2023 dniem modlitwy i postu w inte...

17 października 2023 dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Ziemi Świętej

W niedzielę 15 października 2023 r., po modlitwie Anioł Pański z wiernymi, papież Franciszek zachęcił do włączenia się w inicjatywę Kościoła w Ziemi Świętej, aby wtorek 17 października był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju.

Zobacz też —> PKWP: Módlmy się o pokój w Ziemi Świętej!

Papież wyznał, że z wielkim bólem śledzi to, co się dzieje w Izraelu i Palestynie. Ponowił apel o uwolnienie zakładników i bardzo prosił, aby dzieci, chorzy, starsi, kobiety i wszyscy cywile nie byli ofiarami konfliktu. Prosił, aby respektować prawa humanitarne, szczególnie w Gazie, gdzie jest pilna potrzeba zagwarantowania korytarzy humanitarnych.

„Już bardzo wielu zginęło. Proszę, aby nie przelewać dalej niewinnej krwi, ani w Ziemi Świętej, ani w Ukrainie, ani w żadnym innym miejscu. Wystarczy” – apelował Ojciec Święty.

„Wojny są zawsze porażką. Modlitwa jest siłą cichą i świętą, aby przeciwstawić się diabelskiej sile nienawiści, terroryzmu, wojny” – podkreślił Papież.

Ojciec Święty zaprosił wszystkich wierzących do duchowego połączenia się z Kościołem w Ziemi Świętej i poświęcenia najbliższego wtorku modlitwie i postowi w intencji pokoju.

„Zapraszam wszystkich wierzących do przyłączenia się do Kościoła w Ziemi Świętej i do poświęcenia najbliższego wtorku, 17 października, modlitwie i postowi” – wezwał.

Info podstawie —> VaticanNews/ BP KEP: 17 października dniem modlitwy o pokój w Ziemi Świętej

Zobacz też:

18 października 2023 “Milion dzieci modli się na różańcu” – Międzynarodowa akcja modlitewna PKWP

Chrześcijanie z Ziemi Świętej znaleźli schronienie w Łagiewnikach – 10 października 2023

Modlitwa franciszkańska – O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju!