Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Chrześcijanie z Ziemi Świętej znaleźli schronienie...

Chrześcijanie z Ziemi Świętej znaleźli schronienie w Łagiewnikach – 10 października 2023

Dziewiętnaście osób z Ziemi Świętej, które pielgrzymowało do Polski, a obecnie nie mogą wrócić do swojej ojczyzny, znalazło w dniu 10 października 2023 r. schronienie w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Jesteśmy z Apostolatu Bożego Miłosierdzia, który ma swoją siedzibę w Hajfie. Rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie po Polsce 5 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Faustyny. Byliśmy wtedy w Płocku i teraz, kiedy potrzebujemy pomocy to Apostołka Bożego Miłosierdzia zadbała o nas, przyprowadzając nas niejako do swojego domu – mówi Sharbel Maroun.


Jak mówi o. Nikodem Gdyk OFM, komisarz Ziemi Świętej w Polsce, pielgrzymi są nie tylko z Nazaretu czy Hajfy, ale z całej Ziemi Świętej. – Byli w Polsce kilka dni. Teraz ich pobyt zakończył się, ale nie mogą powrócić do Ziemi Świętej, ponieważ odwołane zostały wszystkie połączenia do Tel Awiwu – wyjaśnia franciszkanin.

Ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach mówi, że gdy dotarła prośba o pomoc z Komisariatu Ziemi Świętej w gronie osób odpowiedzialnych za Sanktuarium, od razu zdecydowano o tym, by przyjąć Pielgrzymów. – Zapewniamy im noclegi i całodzienne posiłki. W „Dzienniczku” Siostry Faustyny czytamy, że są trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa. Dzisiejszy dzień stał się dla nas okazją podjęcia konkretnych czynów miłosierdzia wobec naszych Sióstr i Braci z Ziemi Świętej, do których tak wielu pielgrzymowało – mówi i dodaje, że pokrycie kosztów pobytu chrześcijan z Ziemi Świętej w Łagiewnikach wesprze w części Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundusz Miłosierdzia, działający od dwóch lat przy Rektoracie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Grupa chrześcijan, którzy przebywają obecnie w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, to osoby konsekrowane z Apostolatu Bożego Miłosierdzia. Centrum ruchu znajduje się w Hajfie. – Zrzeszamy chrześcijan z całego kraju. Naszym zadaniem jest głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu. Centrum, w którym posługujemy, otwarte jest 24 godziny na dobę. Przyjmujemy osoby, które potrzebują różnej pomocy. Chcemy dotrzeć z Ewangelią do jak największej liczby osób – mówi Sharbel Maroun.

Każdy kto chciałby włączyć się w pomoc chrześcijanom z Ziemi Świętej, którzy przebywają obecnie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Chrześcijanie z Ziemi Świętej w Łagiewnikach