Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

28 kwietnia 2024 – XVIII Ogólnopolska Niedzi...

28 kwietnia 2024 – XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców – “Na drogach jesteśmy z bliźnimi”

Przed tzw. długim weekendem majowym, w ostatnią niedzielę kwietnia – 28 kwietnia 2024 r., obchodzimy Niedzielę Modlitw za Kierowców. W tym roku już po raz 18., pod hasłem: “Na drogach jesteśmy z bliźnimi”.

Zobacz też —> Dekalog Kierowcy – MIVA Polska

Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców obchodzona jest z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi wiernym i ludziom dobrej woli na bardzo ważną sprawę bezpieczeństwa i kultury drogowej oraz powierzenie Panu Bogu w modlitwie wszystkich kierowców i innych użytkowników drogi.

Pomimo znacznej poprawy bezpieczeństwa drogowego, co jest widoczne w statystykach policyjnych, niestety, każdy miesiąc, tydzień i dzień  przynosi smutne doniesienia o kolejnych wypadkach i tragediach na drodze. Tylko w trzech pierwszych miesiącach 2024 wydarzyło się 4101 wypadków, w których zginęło 391 osób, a rany odniosło 4731 osób.

Apel Krajowego Duszpasterza Kierowców

Św. Jan Paweł II w listopadzie 1998 r. z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach wypadków Drogowych powiedział: „Zanoszę do Boga modlitwy w intencji tych, którzy zginęli w tak tragicznych okolicznościach, a zarazem pragnę zapewnić o mej duchowej bliskości ich rodziny oraz osoby, które przeżyły wypadki, ale pozostały głęboko zranione fizycznie i duchowo. Wyrażam nadzieję, że dzięki obchodom tego dnia – kierowcy będą zawsze postępować odpowiedzialnie, okazując szacunek zarówno dla ludzkiego życia, jak i dla zasad bezpieczeństwa na drogach”.

Pamiętaj! W największym stopniu o bezpieczeństwie na drodze decyduje zawsze człowiek, ale też Osoba – Istota Ludzka – zawsze liczy się najbardziej – więc zwracam się z apelem do kierowców, motocyklistów i do wszystkich uczestników ruchu o bezpieczne i roztropne poruszanie się po drogach i zawsze na trzeźwo. Śmierć, kalectwo, cierpienie, nieszczęście poszkodowanego i dramat jego rodziny – tym niejednokrotnie kończy się bezmyślność na drodze! Wszystkich prosimy o zdecydowane reakcje i potępianie nagannych zachowań na drodze, o to, aby osoby bez uprawnień, odpowiedniego zabezpieczenia lub pod wpływem alkoholu – nie wsiadały za kierownicę. Pamiętaj! Życie masz tylko jedno!

Święty Krzysztofie – wspieraj nas na naszych drogach!

ks. dr Marian Midura
Krajowy Duszpasterz Kierowców


Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz stowarzyszenie MIVA Polska od lat zwracają uwagę na potrzebę zachowania bezpieczeństwa na drogach przez wszystkich jej użytkowników. Wśród materiałów przygotowanych na Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców znajduje się również zaproszenie do wspólnej modlitwy podczas I Zlotu Motocyklowego pod hasłem: „Riders 4 Missions. Motocykliści na krańce świata”, który odbędzie się 28 kwietnia w Kowalach Oleckich, a także na XXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę. Odbędzie się ona 11 maja pod hasłem „Na drogach jesteśmy z bliźnimi” i będzie połączona z dziękczynieniem misjonarzy za pomoc kierowców w zakupie środków transportu na misje.

W czasie uroczystości będzie możliwość wsparcia zakupu motocykli dla misjonarzy w Peru. Więcej informacji na stronie: miva.pl

Program obchodów z udziałem MIVA i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców:

Niedziela, 28 kwietnia 2024, godz. 13 – Kowale Oleckie, parafia św. Jana Chrzciciela – Msza św. za kierowców i motocyklistów: ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA, zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców – Zlot Motocyklowy „Riders 4 Missions – Motocykliści na krańce świata” z poświęceniem motocykli i błogosławieństw oraz piknikiem rodzinnym;

Niedziela 28 kwietnia 2024, godz. 11 – parafia św. Antoniego Padewskiego w Warpunach k. Mrągowa – Msza św. za kierowców i motocyklistów: ks. dr Rajmund Jodko i ks. dr Marian Midura. Zlot motocyklowy – Motor Burszewo – błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów – słowo pozdrowień i wsparcia od Mistrza Kierownicy Krzysztofa Hołowczyca.


Akt Zawierzenia Kierowców

Boże nasz Ojcze!

Zawierzamy kierowców, motocyklistów i wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby na trasach swojego podróżowania zachowali mądrość Twojego widzenia ludzkich spraw, aby zawsze chronili i pomagali. Prosimy za tych, którzy służą pomocą i uczą przezorności na naszych drogach: służby medyczne, policjantów, strażaków i drogowców. Prosimy, aby niosąc pomoc oraz chroniąc innych byli bezpieczni i cieszyli się uznaniem oraz wsparciem w naszej Ojczyźnie. Wynagradzamy modlitwą za tych kierowców, którzy na drogach spowodowali cierpienia i śmierć.

Przyjmij, Panie nasz Boże przez wstawiennictwo świętego Krzysztofa – nasze zawierzenie i modlitwę. Pomóż nam być świadkami Twojej Miłości. Pozwól nam cieszyć się pokojem w sercu i na wszystkich drogach naszego życia. Prosimy o to przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Info na podstawie —> MIVA Polska / BP KEP: 28 kwietnia: XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców oraz miva.pl: XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Na drogach jesteśmy z bliźnimi

Zobacz też:

XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców (28 kwietnia 2024)

Plakat Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę

Plakat Riders4Missions


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!