Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

XXII Małopolska Pielgrzymka Strażaków do Sanktuari...

XXII Małopolska Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 15 października 2023

Już po raz dwudziesty drugi do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła Małopolska Pielgrzymka Strażaków. Uroczystej Mszy św. w niedzielę 15 października 2023 r. przewodniczył i homilię wygłosił bp Leszek Leszkiewicz, biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Bp Leszek Leszkiewicz | homilia | Pielgrzymka Strażaków Małopolski | Łagiewniki | 15.10.2023

Licznie zebranych strażaków w łagiewnickiej świątyni przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówił: – Serdecznie Was witam w Bazylice Bożego Miłosierdzia, świątyni, której pragnął którą konsekrował i w której zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu św. Jan Paweł II. Uczynił to 17 sierpnia 2002 roku.

Ks. Bielas podziękował strażakom za ich czyny miłosierdzia. – Wasza służba dla bliźnich jest wyrazem niesienia nadziei, pomocy i czynienia miłosierdzia. Cieszę się, że przybywacie już po raz dwudziesty drugi tu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aby Bogu w Trójcy Jedynemu dziękować i prosić o umocnienie na drodze czynienia miłosierdzia wobec tych, do których jesteście posłani – powiedział.

Także w homilii bp Leszek Leszkiewicz dziękował strażakom za ich ofiarną służbę. – Nie tylko cieszę się, że mogę z Wami modlić się, ale skłaniam przed Wami głowę, dziękując Panu Bogu za Was. Dziękując za Waszą służbę, ofiarną, czasem bardzo niebezpieczną, a na pewno bardzo konieczną dla społeczności. Dziękuję Wam, że nieraz z narażeniem własnego życia porzucacie bezpieczny dom i ruszacie do pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Razem z Wami dziękuję Panu Bogu za błogosławieństwo, którym Was otacza. Tego błogosławieństwa – jestem przekonany – jest bardzo, bardzo wiele – mówił.

Kończąc homilię biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej zwrócił się do strażaków: – Wasz Patron, św. Florian nie chodził bezdrożami. Jego życie i jego śmierć były ofiarą, którą złożył. Był głęboko przekonany o tym, że Bóg go nie zawiedzie. I nie zawiódł go. Oddał swoje życie, bo wierzył, bo kochał i był przekonany, że jest kochany. Dzisiaj św. Florian to jest święty, który w naszej Ojczyźnie ma najwięcej kapliczek, figur, który towarzyszy każdej parafii, właśnie za Waszą przyczyną. Wzywajcie go. Powierzajcie mu swoje sprawy. A jednocześnie niech będzie Wam zawsze po drodze z nim, za jego przykładem, za jego wzorem. Tak jak on uwierzcie Panu Bogu i cieszcie się tym, że Bóg będzie odpowiadał na Wasze pragnienia. Tego Wam życzę.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Pielgrzymka Strażaków Małopolski do Łagiewnik