Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Życzenia Episkopatu Polski dla papieża Franciszka ...

Życzenia Episkopatu Polski dla papieża Franciszka z okazji 8. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową

– Ósma rocznica powołania na Stolicę Piotrową jest dla nas okazją do dziękczynienia miłosiernemu Bogu za liczne i cenne owoce pontyfikatu Waszej Świątobliwości, przywracające nadzieję Kościołowi i światu – napisali w liście do papieża Franciszka biskupi zebrani na 388. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się 11 marca 2021 r. w Warszawie.

W 8. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową dołącz do modlitwy w intencji > papieża Franciszka

Zobacz też —> Otoczmy Ojca Świętego modlitwą i serdeczną pamięcią – Abp Stanisław Gądecki

W środę 13 marca 2013 r. kardynałowie zebrani na konklawe w Watykanie, które rozpoczęło się dzień wcześniej, wybrali kolejnym następcą św. Piotra metropolitę Buenos Aires, argentyńskiego kardynała Jorge Mario Bergoglio.

Zobacz więcej —> Habemus Papam – Pierwsze chwile po wyborze papieża Franciszka – 13 marca 2013

Publikujemy pełny tekst listu:


Warszawa, 11 marca 2021 r.

Umiłowany Ojcze Święty!

Zbliżająca się ósma rocznica powołania na Stolicę Piotrową jest dla nas okazją do dziękczynienia miłosiernemu Bogu za liczne i cenne owoce pontyfikatu Waszej Świątobliwości, przywracające nadzieję Kościołowi i światu. Przyjmujemy z wdzięcznością ewangeliczne przesłanie,  skierowane do całej ludzkiej rodziny podczas historycznej wizyty w Iraku.

Dziękujemy za List Apostolski Patris corde, obrazujący miłość i troskę Świętego Józefa okazywane Jezusowi i Jego Matce, będące drogowskazem dla wszystkich wiernych i zobowiązaniem dla pasterzy Kościoła. Pragniemy się włączyć w Rok Rodziny zapowiedziany z okazji piątej rocznicy Adhortacji Apostolskiej Amoris laetitia, świadomi, że rodzina powinna się znaleźć w centrum zaangażowania i uwagi każdej rzeczywistości kościelnej i duszpasterskiej.

Niech Święty Józef, Patron Kościoła powszechnego, przywoływany przez Waszą Świątobliwość w codziennej modlitwie, wyprasza u Bożego Syna zdrowie i potrzebne łaski oraz pomaga szczęśliwie rozwiązywać sprawy trudne i budzące niepokój. Niech jak cień Ojca niebieskiego osłania i chroni Waszą Świątobliwość, aby podążając śladami Chrystusa, prowadził nas ku radości Świąt Paschalnych.

Biskupi zgromadzeni na 388. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski


Info na podstawie —> BP KEP: Biskupi złożyli życzenia Papieżowi z okazji 8. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: