Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wojownicy Maryi przy Bożym Miłosierdziu – Ła...

Wojownicy Maryi przy Bożym Miłosierdziu – Łagiewniki, 13 maja 2023

Przy ołtarzu polowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach została odprawiona Msza święta, która była centralnym punktem Ogólnopolskiego Rodzinnego Spotkania Wojowników Maryi. Wydarzenie miało miejsce w sobotę 13 maja 2o23 r.

Zobacz też:

Rycerze Niepokalanej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 13 maja 2023

42. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – 13 maja 2023

Spotkanie zostało zainaugurowane procesją różańcową, która przeszła z Rynku Podgórskiego do Łagiewnik. Kilka tysięcy osób, które przeszły trasę ponad czterech kilometrów modliło się w intencji naszej Ojczyzny oraz za polskie rodziny i małżeństwa.

Zebrani na łagiewnickich Błoniach wysłuchali świadectwa małżonków.

Pan Mariusz wspominał w nim swojego tatę. – Doświadczenie silnego ojca pomaga mi dziś kochać żonę, dzieci, ale i Boga Ojca – powiedział. Mężczyzna wspominał czas, gdy jego rodzina była doświadczona brakiem domu. – Kiedyś byliśmy bezdomni. Mieszkaliśmy u salezjanów. Kiedy kupiliśmy mieszkanie, zapytaliśmy ojca o co się modli. Odpowiedział nam, że o dach. No to my też pomodliliśmy się o ten dach. Chcieliśmy się jakoś odwdzięczyć za to, że dał nam na jakiś czas dom. Poprosiłem o pomoc mojego zmarłego tatę. Dwa miesiące później otrzymaliśmy pieniądze na cały dach. Bóg jest dobry. Często modlimy się z naszą trójka dzieci, przypominając im tę prawdę. Kiedy ty mężczyzno będziesz miał głęboka wiarę, twoi bliscy w Tobie zobaczą, że Bóg jest dobry – powiedział.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Mszy świętej przewodniczył ks. Piotr Pączkowski SDB, moderator krajowy Ruchu Wojownicy Maryi. Zebranych na łagiewnickich Błoniach przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówił: – Witam Was wszystkich w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w tym pięknym maryjnym miesiącu i dniu… 13 maja 1917 roku Matka Boża objawiła się w Fatimie trójce dzieci: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi i przekazała im orędzie z nieba o modlitwie, pokucie… Dzisiaj podczas tej Eucharystii gromadzą się tutaj, przy ołtarzu polowym Wojownicy Maryi. Serdecznie Was witam i dziękuję za Waszą modlitwę, świadectwo życia i pielgrzymowanie do Bożego Miłosierdzia. 17 sierpnia 2002 roku, podczas konsekracji Bazyliki, przed zawierzeniem świata Bożemu Miłosierdziu św. Jan Paweł II mówił: „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść, chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój”. (…) Niech nasza modlitwa o miłosierdzie dla nas i całego świata będzie umocnieniem i napełni nasze serca nadzieją i pokojem, które przynosi Zmartwychwstały Chrystus. Niech Jezus Miłosierny Wam wszystkim błogosławi, a wstawiennictwo Apostołów Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza wszelkie potrzebne łaski. Niech czas pielgrzymowania do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przynosi błogosławione owoce w Waszym życiu.

Po Eucharystii odbyła się adoracja z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskich i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie zakończyło się rodzinnym piknikiem przy Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Info, foto i wideo za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Wojownicy Maryi przy Bożym Miłosierdziu