Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rycerze Niepokalanej w Sanktuarium Bożego Miłosier...

Rycerze Niepokalanej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 13 maja 2023

W sobotę 13 maja 2023 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła pielgrzymka Rycerzy Niepokalanej. Mszy świętej przewodniczył o. Arkadiusz Bąk OFM Conv, a homilię wygłosił o. Piotr Cuber OFM Conv.

Zobacz też —> 42. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – 13 maja 2023


O. Cuber w homilii przypomniał, że dwa tysiące lat historii Kościoła naznaczone jest krwią męczenników, a Jan Paweł II podkreślał, że wiek XX – nie tak odległy, bo wielu z nas w tym wieku się urodziło – był wiekiem męczenników, wskazując na ich sprawcę: dwa totalitaryzmy – komunizm i nazizm. – Mało tego, do dziś, w XXI wieku, nadal prześladuje się za wyznawanie wiary, przyznawanie do Chrystusa. Są kraje, w których za wiarę płaci się życiem. W najlepszym wypadku, tak jak w Europie, czy u nas w Polsce, choć nie płaci się za to życiem, to człowiek naraża się na to, że jest wyśmiany, wyszydzony, porównany do wsteczników i ludzi z ciemnogrodu rodem – mówił i dodawał, że właśnie z tego powodu wieku może czuć się zaskoczonych.

Franciszkanin przypomniał słowa Matki Bożej, jakie wypowiedziała, gdy objawiła się w Fatimie: „Będziecie musieli wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszą siłą”. – I to są słowa, które dziś powinniśmy zabrać ze sobą. Będziemy musieli wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie naszą siłą – powiedział.

Info, foto i wideo za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Rycerze Niepokalanej w Łagiewnikach