Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Święto Miłosierdzia w warszawskich Łagiewnikach &#...

Święto Miłosierdzia w warszawskich Łagiewnikach – Msza św. i koncert Arki Noego – 8 kwietnia 2018

Kard. #Nycz: Głoszenie innym orędzia miłosierdzia rozpoczyna się od osobistej przemiany życia. Mieszkańcy #Warszawa spotkali się dziś przy figurze Jezusa Miłosiernego bit.ly/2HafCOW

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska 8 kwietnia 2018

W Święto Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia 2018 r. kard. Kazimierz Nycz przewodniczył o godz. 15.00 Mszy świętej przy figurze Jezusa Miłosiernego na Woli, u zbiegu ulic Górczewskiej z Deotymy, gdzie jak co roku mieszkańcy Warszawy zebrali się na wspólnej modlitwie z okazji Niedzieli Miłosierdzia. Po Mszy św. odbył się koncert zespołu Arka Noego. Miejsce to nazywane jest „warszawskimi Łagiewnikami”.

Metropolita warszawski przypominał mieszkańcom Warszawy, że orędzie o Bożym Miłosierdziu przekazane św. Siostrze Faustynie, to dar nie tylko dla wspólnoty Kościoła, ale też dla każdego z wierzących, w indywidualnym kontekście jego życia.

– Nie tylko Kościół może zawołać, ale każdy z nas woła, tyle razy, ile razy odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego: miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Powołujemy się na to, co wydarzyło się w Wielki Piątek i możemy zawołać: Ojcze Przedwieczny, ofiaruję ci Ciało i Krew. Bo tak zaplanował Chrystus, ustanawiając Eucharystię – wyjaśniał hierarcha.

Kard. Nycz przypomniał też zebranym, że dzisiejsze święto jest wezwaniem nie tylko do bycia apostołami Bożego Miłosierdzia, ale i jego świadkami.

Czytaj całość / fotorelacja —> Archidiecezja Warszawska: W Niedzielę Miłosierdzia warszawiacy modlili się przy figurze Jezusa Miłosiernego na Woli

Kilkumetrowy monument Jezusa Miłosiernego dłuta prof. Gustawa Zemły, znajdujący się na terenie parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, powstał jako wotum przełomu tysiącleci. Został poświęcony 7 kwietnia 2001 r. przez kard. Józefa Glempa. Od tego czasu co roku obchodzi się uroczyście w tym miejscu Święto Miłosierdzia Bożego.