Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Święto Miłosierdzia Bożego 2021 w Łagiewnikach ...

Święto Miłosierdzia Bożego 2021 w Łagiewnikach – program i transmisje uroczystości – 11 kwietnia 2021

Święto Miłosierdzia Bożego, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa przekazanym przez św. Siostrę Faustynę i decyzjami papieża św. Jana Pawła II, obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, w tym roku pod hasłem “Miłosierdzie źródłem nadziei” 11 kwietnia 2021. Centralne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zobacz też —> milosierdzie.pl: Komunikat w sprawie obchodów Święta Miłosierdzia 2021

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

„Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia” /Dz. 49/ – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny 90 lat temu, 22 lutego 1931 r. w czasie objawienia w Płocku.

Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywane też Niedzielą Miłosierdzia.

Wcześniej, jako pierwszy wpisał je do kalendarza liturgicznego kardynał Franciszek Macharski dla archidiecezji krakowskiej w roku 1985, a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski św. Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce…

Święto Miłosierdzia Bożego zawsze gromadziło w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. W związku z pandemią tegoroczne Święto w Łagiewnikach będzie przeżywane zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z bazyliki Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie milosierdzie.pl i na kanale YouTube

Msze święte z Kaplicy klasztornej z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny będą transmitowane na stronie faustyna.pl i na kanale YouTube.

Wybrane uroczystości będą transmitowane także w TVP1  i TVP3.

– W tym roku w przeżywaniu Święta Miłosierdzia towarzyszyć nam będą słowa „Miłosierdzie źródłem nadziei”. Mimo że już od roku trwa czas pandemii to nie poddajemy się i zawierzając każdy dzień Bożemu Miłosierdziu pielgrzymujemy do Łagiewnik, fizycznie lub duchowo, właśnie po nadzieję. Symbolizują to poświęcane tutaj Dzwony Nadziei, symbolizuje to wizerunek Jezusa Miłosiernego, który w Wielki Piątek zeszłego roku umieściliśmy na naszej łagiewnickiej wieży. Słowa nadziei płynęły stąd w czasie Mszy świętych transmitowanych z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez TVP1 od 16 marca do 30 czerwca ubiegłego roku. Zebraliśmy wszystkie kazania, które były głoszone w tym czasie przez biskupów i kapłanów i wydaliśmy je w formie książkowej. „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” to nasz prezent dla wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia na tegoroczne Święto Miłosierdzia. Mieliśmy nadzieję, że te kazania będą miały już tylko wartość historyczną, a okazuje się, że mogą być nadal umocnieniem w trudnym czasie zmagania z koronawirusem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tą lekturą to można ją zamawiać już teraz, prowadzimy sprzedaż wysyłkową. Będzie można ją nabyć także w czasie Święta Miłosierdzia. Chcemy by nadzieja płynęła z Łagiewnik do wszystkich polskich domów – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zobacz też:

Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa

Słowo na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – Św. Jan Paweł II – Łagiewniki, 17 sierpnia 2002


Święto Miłosierdzia Bożego poprzedza ⇒ nowenna z Koronki do Miłosierdzia Bożego odprawiana od Wielkiego Piątku.

Wigilia święta Miłosierdzia, 10 kwietnia 2021 –  o godz. 20.00 w bazylice nabożeństwo „Drogi miłosierdzia” transmitowane będzie przez ogólnopolski kanał TVP3 i na stronie Rektoratu milosierdzie.pl na kanale YouTube.. Od 21.00 nocne czuwanie przed świętem Miłosierdzia – transmisja  na stronie Rektoratu milosierdzie.pl na kanale YouTube.

Msze św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 2021 będą celebrowanie według następującego programu:

6:00 –  ks. dr Andrzej Tarasiuk (bazylika).

7.00 – kaplica cudownego obrazu – bp Jan Zając (transmisja w TVP1),

8:00 – bp Damian Muskus (bazylika).

10:00 –  abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski (ołtarz polowy przed bazyliką – transmisja w TVP 1); Msza św. z poświęceniem Dzwonów Nadziei dla Oceanii

12.00 – Msza św. w języku angielskim (Kaplica cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny)

12:30 – bp Roman Pindel (bazylika).

15:00 –  Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego – ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium, i siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (bazylika) – transmisja w TVP.

16:00 –  kard. Stanisław Dziwisz (bazylika).

17.00 – Msza św. w języku hiszpańskim (Kaplica cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny).

18:00 – bp Robert Chrząszcz (bazylika).

19:00 – o. prowincjał Grzegorz Zembroń MS (kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny).

Zobacz tez —> Faustyna.pl: Święto Miłosierdzia z papieżem Franciszkiem

Transmisje telewizyjne obchodów Święta Miłosierdzia Bożego 2021

Z powodu aktualnych ograniczeń oraz troski o swoje zdrowie i bezpieczeństwo organizatorzy uroczystości zachęcają do łączności duchowej i skorzystania z bogatej oferty transmisji telewizyjnych:

• w sobotę – 10 kwietnia 2021 – o godz. 20:00 w TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) – nabożeństwo Droga Miłosierdzia z Bazyliki;

• w niedzielę – 11 kwietnia 2021 – o godz. 7:00 w TVP1 – Msza święta z Kaplicy Klasztornej;

• w niedzielę – 11 kwietnia – o godz. 10:00 w TVP1 i TVP POLONIA – Msza święta z poświęceniem Dzwonów Nadziei dla Oceanii pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego;

• w niedzielę – 11 kwietnia – o godz. 15:00 w TVP1 i TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) – Godzina Miłosierdzia z Bazyliki.

Nawet przebywając w domach możemy uzyskać w tym dniu odpust zupełny. W „Dekrecie o związaniu odpustów z aktami kultu spełnianymi dla uczczenia Bożego Miłosierdzia” z 29 czerwca 2002 r. czytamy: “chorzy i ich opiekunowie oraz ci wszyscy, którzy z uzasadnionej przyczyny nie mogą opuścić domów lub wykonują pilnie potrzebne zadania dla dobra społeczności, mogą uzyskać odpust zupełny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jeśli wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu, jak to zostało powiedziane powyżej, i z zamiarem spełnienia – gdy tylko będzie to możliwe – trzech zwykłych warunków, odmówią przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»)”.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach – program oraz milosierdzie.pl: Komunikat w sprawie obchodów Święta Miłosierdzia 20212 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach


Transmisja internetowa z bazyliki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: TV Miłosierdzie


Transmisja na żywo z kaplicy klasztornej w Łagiewnikach realizowana przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Wideo —> Faustyna.pl: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św., Godzina Miłosierdzia, Różaniec, Sanktuarium w Łagiewnikach


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!