Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Piątek w Watykanie – Droga Krzyżowa z...

Wielki Piątek w Watykanie – Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem – 2 kwietnia 2021

Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem, 2 kwietnia 2021 r., ze względu na pandemię koronawirusa po raz drugi z rzędu odbyła się na placu św. Piotra, a nie w Koloseum. Tegoroczne rozważania przygotowane zostały przez grupę Skautów Agesci „Foligno I” z Umbrii i dzieci z rzymskiej parafii p.w. Męczenników Ugandyjskich. 20-osobowa delegacja dzieci wzięła udział w Drodze Krzyżowej z Franciszkiem.

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Zobacz też —> Liturgia Męki Pańskiej i kazanie kard. Raniero Cantalamessy OFMCap – 2 kwietnia 2021

Wideo i tekst rozważań —> Radio Maryja/TV Trwam: Droga Krzyżowa z Watykanu

Tegoroczne rozważania przygotowali skauci, dzieci i młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentów oraz mieszkańcy dwóch domów pomocy. Teksty uderzają szczerością i prostotą i oddają ich codzienność w domu i szkole. Piszą m.in., że także dzieci mają krzyże, które nie są ani lżejsze, ani cięższe od tych, jakie mają dorośli; to są prawdziwe krzyże, których ciężar odczuwają też w nocy. I tylko Jezus o tym wie, traktując je poważnie.

We wprowadzeniu do Drogi Krzyżowej dzielą się swym bólem: „Tylko Ty wiesz, jak trudno jest patrzeć na to, gdy rodzice kłócą się i trzaskają drzwiami, nie rozmawiają ze sobą przez całe dni. Tylko Ty wiesz, jak ciężko, gdy inni z ciebie żartują i zdajesz sobie sprawę z tego, że wykluczają cię z przyjęć urodzinowych”.

Przy kolejnych stacjach opisują swe doświadczenia. Jeden z chłopców wini się i wstydzi za to, że nie stanął w obronie kolegi z klasy niesłusznie oskarżonego o kradzież drugiego śniadania koledze. Jako przykład prześladowania wskazano przeżycia dziewczynki, wyśmiewanej w klasie za to, że czytała z trudnością. Dzieci piszą też m.in. o tragediach swych rówieśników na świecie, którzy są głodni, nie mają szans na zdobycie wykształcenia, są wyzyskiwani i zmuszani do walki na froncie. Jest także wspomnienie o dziadku zmarłym w szpitalu z powodu koronawirusa: „Nie mogłem przy nim być, pożegnać się z nim i pocieszyć”. Rozważania kończy prośba do Boga, by chronił każde dziecko na świecie…

Nowością tego roku, pomyślaną głównie z myślą o transmisji telewizyjnej, jest przygotowanie serii rysunków stanowiących komentarz do wydarzeń Drogi Krzyżowej…

Za —> vaticannews.va: Wielki Piątek w Watykanie


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: