Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na dziś – 18 stycznia 2021 – Św....

Słowo na dziś – 18 stycznia 2021 – Św. Marek i papież Franciszek

Słowa Ewangelii przeznaczone przez Kościół na poniedziałek 18 stycznia 2021 r. – poniedziałek II tygodnia Okresu Zwykłego (Rok B) oraz cytat z rozważania papieża Franciszka przed niedzielną modlitwą Anioł Pański, 17 stycznia 2021.


Zobacz teżMsze święte z Get Mercy – za Was i w przesłanych przez Was intencjach!

Chcesz poprosić o modlitwę? Dodaj intencję

Ewangelia według św. Marka (Mk 2, 18-22)

Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: «Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?»

Jezus im odpowiedział: «Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo mają pośród siebie pana młodego. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.

Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i gorsze staje się przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki. Wino się wylewa i bukłaki przepadną. Raczej młode wino należy wlewać do nowych bukłaków».

Zobacz wszystkie > Czytania liturgii Mszy św. z  dnia 18 stycznia 2021 roku


Komentarz do dzisiejszych czytań liturgicznych:


Papież Franciszek

Każde powołanie Boga jest inicjatywą Jego miłości. Zawsze On podejmuje inicjatywę. On ciebie wzywa. Bóg powołuje do życia, powołuje do wiary, powołuje do szczególnego stanu życia: «Ja chcę ciebie tutaj».

Pierwszym Bożym powołaniem jest powołanie do życia, przez które tworzy nas jako osoby. Jest to powołanie indywidualne, ponieważ Bóg nie czyni rzeczy seryjnie (…) Następnie Bóg powołuje nas do wiary i do bycia częścią Jego rodziny, jako dzieci Boże. Wreszcie, Bóg powołuje nas do szczególnego stanu życia: do daru z siebie na drodze małżeństwa, na drodze kapłaństwa lub na drodze życia konsekrowanego.

Za > vaticannews.va (17.01.2021): Papież: powołanie przez Boga jest znakiem Jego miłości


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: