Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Salezjańska animacja misyjna podczas Drabiny Jakub...

Salezjańska animacja misyjna podczas Drabiny Jakubowej w Brańszczyku

Ksiądz Tomasz Łukaszuk SDB i wolontariusze salezjańskiego Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco przeprowadzili animację misyjną podczas pierwszego Turnusu Drabiny Jakubowej w Brańszczyku, w pierwszych dniach lipca 2018 r. Opowiadali o krajach misyjnych, śpiewali piosenki malgaskie, zaś uczestnicy mogli przebrać się w stroje przywiezione z Afryki, zobaczyć instrumenty, zabawki i figurki, a nawet skórę węża.

Byliśmy na I turnusie Drabiny Jakubowej w Brańszczyku. To wyjazdy organizowane dla osób chorych i niepełnosprawnych….

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Piątek, 6 lipca 2018

Drabina Jakubowa to rekolekcje organizowane przez księży orionistów dla osób chorych i niepełnosprawnych. Dla wielu uczestników wyjazd do Brańszczyka to jedyna możliwość spędzenia wakacji poza domem. Na co dzień nie mają możliwości samodzielnego przemieszczania się, często czują się samotni. Ideą spotkań jest przekraczanie granic: „Trzeba ich zabrać tam, gdzie nie ma barier. Gdzie ludzie w sercu nie robią barier. W ten sposób można dopiero umożliwić głębsze spotkanie z Panem Bogiem” – mówi ks. Łukasz Mikołajczyk, koordynator turnusów.

Zachęcamy do oglądania relacji z tego spotkania w programie —> Między Ziemią a Niebem z dnia 8 lipca 2018 r. (od 27. minuty audycji).

Info za —> Misjesalezjanie.pl: Animacja misyjna w Brańszczyku