Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przewodniczący Episkopatu Polski z okazji 101. roc...

Przewodniczący Episkopatu Polski z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości: Powinniśmy dawać świadectwo miłości do naszej Ojczyzny – 11 listopada 2019

– Potrzeba abyśmy dawali świadectwo miłości do naszej Ojczyzny, czyli miłości do wszystkiego co Polskę stanowi – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypadającej w dniu 11 listopada 2019 roku. Dodał, że rocznica odzyskania niepodległości to nasze wielkie święto.

Zobacz też —> Modlitwa za Ojczyznę bł. księdza Jerzego Popiełuszki

Przewodniczący Episkopatu podkreślił jednocześnie, że nie możemy zapomnieć o naszych przodkach, którzy po odzyskaniu niepodległości dzięki bardzo ciężkiej pracy i ofiarności, odbudowali naszą państwowość oraz krzewili oświatę oraz kulturę. Powiedział: „Dziś szczególnie pamiętajmy o nich w naszej modlitwie”.

Abp Gądecki przypomniał również o ważnej roli duchowieństwa, które pracowało wówczas zarówno nad świętością naszego narodu, jak również nad jego rozwojem gospodarczym i kulturalnym, a gdy trzeba było broniło niepodległości Polski.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył też: „Zgodnie z wielowiekową tradycją, sprawy dotyczące Ojczyzny otaczamy naszą modlitwą. U progu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego przypominajmy sobie ich miłość do Polski i módlmy się o Jej pomyślność”.

Info i wideo za —> BP KEP: Przewodniczący Episkopatu z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości: Powinniśmy dawać świadectwo miłości do naszej Ojczyzny