Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Biskup Marian Florczyk członkiem Papieskiej Rady d...

Biskup Marian Florczyk członkiem Papieskiej Rady ds. Kultury – 11 listopada 2019

– Informację o nominacji do Papieskiej Rady ds. Kultury przyjąłem z wielką radością i wdzięcznością samemu papieżowi Franciszkowi i kard. Ravasiemu, który stoi na czele Rady” – powiedział bp Marian Florczyk, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców, po otrzymaniu od Papieża nominacji na członka Papieskiej Rady ds. Kultury.

Posłuchaj bpa. Mariana Florczyka:

Bp Florczyk od kilkunastu lat współpracował z Papieską Radą ds. Kultury. Jak zaznaczył, nominacja na jej członka mogła być związana z reorganizacją Rady, do której zostało dołączone zagadnienie sportu.

Posłuchaj:

„Życie sportowca jest tworzeniem kultury. Kultura, która przybiera piękno poprzez wyrzeczenie, zmaganie się, kształtowanie w sobie człowieczeństwa. Jak przez sztukę, tak również przez sport możemy wznosić się do Boga” – podkreślił bp Marian Florczyk.

Posłuchaj:

W Konferencji Episkopatu Polski obok delegata KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców jest członkiem Rady ds. Społecznych oraz Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Z nominacji papieskiej brał udział w październiku 2018 roku w XV Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów obradującym wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Zobacz więcej / audio —> KAI/Episkopat.pl: Bp Florczyk po nominacji do Papieskiej Rady ds. Kultury: Życie sportowca jest tworzeniem kultury