Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętyc...

“Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych” – Stanisława Bogdańska

Nakładem Wydawnictwa WAM  w roku 2017 ukazała się książka pt. “Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych” autorstwa Stanisławy Bogdańskiej – promotorki kultu krakowskiego kierownika duchowego św. Siostry Faustyny, który wywarł ogromny wpływ na duchowe życie Kościoła w Polsce, dostępna również w formie e-booka.

Książka “Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych”, dostępna w księgarniach od października 2017 r., jest owocem opracowania zbioru, w większości nie publikowanych, materiałów źródłowych o posłudze Jezuity, ks. Józefa Andrasza. Fakt, że kilka sióstr zakonnych którym służył kierownictwem duchowym i sakramentem spowiedzi dostąpiło chwały ołtarzy oraz wielokrotne wypowiedzi o nim Pana Jezusa w ,,Dzienniczku” św. Faustyny, powinny zaciekawić czytelnika.

Ojciec Andrasz zapoczątkował w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pod jego kierunkiem Adolf Hyła namalował obraz Jezusa Miłosiernego. Zmarł 1 lutego 1963 r. w Krakowie.

Autorka, Stanisława Bogdańska – absolwentka Akademii Ignacjanum w Krakowie, promotorka kultu o. Andrasza, animatorka ruchu pielgrzymkowego, matka czworga dzieci.

Przeczytaj rozmowę z Autorką —> ekai.pl: Kraków: nowa książka o o. Józefie Andraszu SJ – spowiedniku świętych

“Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych” – Stanisława Bogdańska

Kim był kierownik duchowy św. Faustyny i spowiednik bł. Anieli Salawy?

Poznaj historię ojca Józefa Andrasza – człowieka, który wywarł ogromny wpływ na duchowe życie Kościoła w Polsce. Autor Życiorysu Świętej Faustyny był niezmordowanym kaznodzieją i rekolekcjonistą. Pod wpływem objawień Świętej zaangażował się w szerzenie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. Apostołka Bożego Miłosierdzia wspomina go w Dzienniczku wielokrotnie. Z jej opisu wyłania się postać roztropnego kapłana, jezuity prowadzącego głębokie życie duchowe, mistrza w rozeznawaniu duchów.

Ojciec Andrasz należy do grona tych świętych spowiedników, którzy do świętości doprowadzili wielką rzeszę osób konsekrowanych i świeckich, sam zaś pozostał w cieniu. Wśród jego duchowych córek poza najbardziej znanymi św. Faustyną i bł. Anielą Salawą można wymienić również Sługę Bożą Paulę Zofię Tajber i s. Kalikstę Piekarczyk – zakonnicę z własnej woli zupełnie nieznaną: pragnęła „spalić” siebie i swoją spuściznę, łącznie ze zdjęciami, jako ofiarę za uratowanie Krakowa podczas drugiej wojny światowej.

Książka zawiera również modlitwę i litanię za wstawiennictwem ojca Józefa Andrasza, a także modlitwę do Boga Ojca Miłosiernego o wyniesienie kapłana do chwały ołtarzy.

Info za / szczegóły / materiały —> wydawnictwowam.pl: Ojciec Józef Andrasz SJ Spowiednik świętych

“Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych” – Stanisława Bogdańska


Zobacz też —> O. Stanisław Cieślak SJ: Kierownik duchowy Świętej Faustyny

Zobacz też —> 100. rocznica święceń kapłańskich o. Józefa Andrasza SJ – 19 marca 2019


Posłuchaj rozmowy o Józefie Andraszu SJ ze Stanisławą i Czesławem Bogdańskimi:

 

Wideo —> Pallotti.FM: Gość Poranka, 4 września 2018 – Stanisława i Czesław Bogdańscy