Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowa książka bpa Tadeusza Pikusa – “Zm...

Nowa książka bpa Tadeusza Pikusa – “Zmartwychwstał Pan prawdziwie” – dostępna online

Zmartwychwstał Pan prawdziwie – to motto biskupiego posługiwania oraz tytuł najnowszej książki bp. prof. Tadeusza Pikusa. W publikacji zawarte są wszystkie listy pasterskie z pięcioletniej posługi biskupa diecezji drohiczyńskiej. Publikację w całości można pobrać jako plik ⇒ PDF poinformowało w dniu 13 lipca 2019 r. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz też —> episkopat.pl: Bp Tadeusz Pikus: Jestem wdzięczny Panu Bogu za powołanie mnie do kapłaństwa i pełnienie tej służby w Kościele

Biskup Tadeusz Pikus skierował do diecezjan 30 listów pasterskich. Listy były pisane zarówno o z okazji głównych świąt kościelnych, jak również w związku z najważniejszym wydarzeniami w diecezji, o których biskup chciał osobiście poinformować diecezjan. Bp Pikus pisał listy m.in z okazji: rocznic wizyty św. Jana Pawła II – Dnia Podlasia, Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, pielgrzymek na Jasną Górą czy peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji.

W myśl łacińskiej maksymy słowa ulatują, pismo pozostaje – Verba volant, scripta manent – listy pasterskie opublikowano w serii wydawniczej “Biblioteka Drohiczyńska” wydawanej przez Kurię Diecezjalną w Drohiczynie oraz Drohiczyńskie Towarzystwo Naukowe.

Publikacja została zaprezentowana 13 lipca 2019 r. podczas diecezjalnego dziękczynienia za pięcioletnią posługę bp. Tadeusza Pikusa w diecezji drohiczyńskiej.

Książka w całości dostępna jest w internecie —> https://bit.ly/2JSKraz

Info za —> BP KEP: Najnowsza książka bp. Pikusa dostępna online