Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nota Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych o najmłodszy...

Nota Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych o najmłodszym dziecku Wiktorii i Józefa Ulmów – 5 września 2023

Dykasteria Spraw Kanonizacyjnych wydała w dniu 5 września 2023 r. notę dotyczącą najmłodszego dziecka Wiktorii i Józefa Ulmów, które wraz z nimi poniosło męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów.

Poniżej zamieszczamy ją w pełnym brzemieniu:


W odniesieniu do informacji rozpowszechnionych ostatnio w niektórych organach prasowych w odniesieniu do męczeństwa rodziny Ulmów, których obrzęd beatyfikacji będzie sprawowany 10 września 2023 roku w Markowej w Polsce, Dykasteria Spraw Kanonizacyjnych określa, że:

1.    W chwili zabójstwa pani Wiktoria Ulma była w zaawansowanej ciąży siódmego dziecka.

2.    Dziecko to urodziło się w chwili męczeństwa matki.

3.    Zatem zostało ono dołączone do grona dzieci – męczenników. W męczeństwie rodziców otrzymało ono bowiem chrzest krwi.

Marcello kardynał Semeraro
Prefekt

Abp Fabio Fabene,
Arcybiskup tytularny Montefiascone
Sekretarz

Rzym 5 września 2023 r.

Info na podstawie —> Vatican News / episkopat.pl: Nota Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych o najmłodszym dziecku Ulmów

Zobacz też:

10 września 2023 w Markowej – Beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci

Kard. Semeraro: Szczególnym elementem beatyfikacji Ulmów jest to, że na drodze męczeństwa zostaje beatyfikowana cała rodzina

List pasterski Episkopatu Polski dotyczący beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci w dniu 10 września 2023 r.

Abp Stanisław Gądecki: Ulmowie są przykładem dla każdej rodziny, aby żyć Ewangelią na co dzień

Uroczysta Msza św. beatyfikacyjna Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci odbędzie się w niedzielę 10 września 2023 r. o godz. 10.00 w miejscowości Markowa w archidiecezji przemyskiej. Przedstawicielem papieża Franciszka będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Transmisję Mszy św. beatyfikacyjnej przeprowadzi Telewizja Polska (TVP1 i TV Polonia), transmisja dostępna będzie również w Internecie.

Wszelkie informacje poświęcone Sługom Bożym oraz dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnych dostępne są na stronie internetowej ⇒ www.ulmowie.pl i oficjalnym profilu ⇒ na Facebooku