Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Stanisław Gądecki: Ulmowie są przykładem dla k...

Abp Stanisław Gądecki: Ulmowie są przykładem dla każdej rodziny, aby żyć Ewangelią na co dzień

Ulmowie są przykładem dla każdej rodziny, aby żyć Ewangelią na co dzień. Są też wzorem dla każdego chrześcijanina, by dzielić się miłością z każdym człowiekiem – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji zbliżającej się beatyfikacji Rodziny Ulmów, która będzie miała miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.

Odwiedź serwis —> ulmowie.pl

Przewodniczący Episkopatu przyznał, że „beatyfikacja Rodziny Ulmów to wielka radość dla Kościoła w Polsce”. Przypomniał, że zgodnie z decyzją papieża Franciszka, beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 roku przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się 10 września 2023 roku w miejscowości Markowa, czyli miejscu ich męczeńskiej śmierci.

„Ulmowie są przykładem dla każdej rodziny, aby żyć Ewangelią na co dzień. Są też wzorem dla każdego chrześcijanina, by dzielić się miłością z każdym człowiekiem” – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Posłuchaj:

Info, foto i audio na podstawie —> BP KEP: Przewodniczący KEP: Ulmowie są przykładem dla każdej rodziny, aby żyć Ewangelią na co dzień

Zobacz też:

Abp Szal: Beatyfikacja Ulmów to okazja do refleksji nt. rodziny

List pasterski Episkopatu Polski dotyczący beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci w dniu 10 września 2023 r.


– Rodzina Ulmów, która zostanie beatyfikowane 10 września, stała się symbolem Polaków ratujących Żydów w czasie drugiej wojny światowej – powiedział Radiu Watykańskiemu i serwisowi Vatican News przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Dodał, że nadchodząca beatyfikacja pogłębia więzi katolicko-żydowskie.

(…) Mówiąc o znaczeniu beatyfikacji Ulmów, hierarcha wskazał na solidarność międzyludzką. „Dotyczy ona otwarcia się jednego człowieka na drugiego, w każdej szczególnie, również w tej, gdy potrzebuje on pomocy. W tym przypadku ta pomoc wiązała się z zagrożeniem życia dla tych, którzy jej udzielali” – powiedział.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Przewodniczący Episkopatu Polski: rodzina Ulmów symbolem Polaków ratujących Żydów