Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Noc Konfesjonałów 9.0 pod patronatem Przewodnicząc...

Noc Konfesjonałów 9.0 pod patronatem Przewodniczącego Episkopatu Polski

Już po raz dziewiąty w Wielkim Tygodniu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w ramach inicjatywy „Noc konfesjonałów”. Polega ona na zorganizowaniu spowiedzi trwającej przynajmniej do północy. Kapłanom posługującym podczas tegorocznej akcji błogosławieństwa udzielił papież Franciszek. Wydarzenie objął swoim patronatem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Warunkiem uczestnictwa w „Nocy konfesjonałów” jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego na portalu akcji: www.nockonfesjonalow.pl. Po dokonanej rejestracji parafia wraz z fotografią i kontaktem kościoła będzie prezentowana w katalogu uczestników.

„Cieszy mnie bardzo popularność tej inicjatywy a zwłaszcza tak liczne zaangażowanie duchowieństwa” – napisał do organizatorów inicjatywy Przewodniczący Episkopatu, obejmując patronat nad wydarzeniem. Abp Gądecki wyraził nadzieję, że w zlaicyzowanym świecie „Noc konfesjonałów” stworzy dogodną okazję do tego, aby każdy wierzący – bez względu na obciążenia czasowe – skorzystał z sakramentu pojednania.

W rozmowie telefonicznej 14 marca 2018 r. jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski przekazał organizatorom akcji wiadomość o tym, że papież Franciszek udziela błogosławieństwa wszystkim kapłanom posługującym podczas tegorocznej Nocy konfesjonałów. Papież podkreślił wagę tej posługi sakramentalnej stwierdzając, że kapłana można zastąpić w wielu działaniach, ale nigdy w konfesjonale.

Celem Nocy Konfesjonałów jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pierwsza edycja Nocy Konfesjonałów zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 r. Z roku na rok liczba kościołów biorących udział w inicjatywie systematycznie rośnie.

Obecnie trwają zapisy parafii do dziewiątej edycji akcji. Dotąd zapisało się już ponad 200 parafii.

Więcej na —> www.nockonfesjonalow.pl

Info za —> xGA/ BPKEP: Noc Konfesjonałów 9.0 pod patronatem Przewodniczącego Episkopatu

fot. episkopat.pl

no ruszamy po raz dziewiąty, na początek tegoroczny plakat – zapraszamy do zgłaszania parafii w serwisie

Opublikowany przez Noc Konfesjonałów na 21 lutego 2018