Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Narodowy Dzień Życia – 24 marca 2021

Narodowy Dzień Życia – 24 marca 2021

W środę, 24 marca 2021 r., w całej Polsce obchodzimy uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku Narodowy Dzień Życia. To okazja do refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę życia i do budowania szacunku dla życia.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Narodowy Dzień Życia zgodnie z uchwałą Sejmu RP z 27 sierpnia 2004 roku „powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

Kościół katolicki od zawsze promuje życie i podkreśla wartość rodziny. Świadczą o tym chociażby wypowiedzi Ojca Świętego Franciszka. Już w swojej pierwszej adhortacji Evangelii Gaudium podkreślał on, że „obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka” (n. 213). W adhortacji Amoris laetitia zachęcał zaś wszystkie rodziny, aby z radością przyjmowały dar życia, aby rodzina była miejscem, gdzie każde ludzkie życie jest otoczone szacunkiem i miłością.

Zobacz też —> Modlitwa w intencji obrony życia – Św. Jan Paweł II

Tuż po Narodowym Dniu Życia, 25 marca, w Kościele obchodzona jest zwykle uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia.

Info za —> BP KEP: 24 marca – Narodowy Dzień Życia

Zobacz też:

25 marca: Podjęcie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

19-25 marca 2021 – Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

24 marca 2021 – Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: