Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

24 marca 2021 – Dzień Pamięci i Modlitwy za ...

24 marca 2021 – Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników

W środę 24 marca 2021 r. obchodzimy Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników. Tego dnia wspominamy misjonarzy, którzy zginęli na misjach. Jest to również dzień modlitwy i postu za misje.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Zobacz też —> Narodowy Dzień Życia – 24 marca 2021

Dzień ten został ustanowiony w 1993 roku z inicjatywy młodzieżowego ruchu Papieskich Dzieł Misyjnych we Włoszech na pamiątkę męczeńskiej śmierci arcybiskupa San Salwadoru św. Oskara Arnulfo Romero.

„Każdego roku z powodu wiary w Chrystusa traci życie wielu misjonarzy. W Dzień Misjonarzy Męczenników zachęcam do modlitwy i postu w intencji wszystkich pracujących na misjach. Dziękujmy też Bogu za dar ich życia i powołania, za odwagę i często niebezpieczną posługę” – powiedział ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Również dzisiaj na całym świecie giną misjonarze. Według informacji zebranych przez Agencję Fides, w 2020 roku na całym świecie zostało zamordowanych 20 misjonarzy – kapłanów, osób zakonnych i świeckich.

Wśród współczesnych polskich misjonarzy, którzy ponieśli śmierć w czasie pełnienia posługi misyjnej, są o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek, franciszkanie, zamordowani 9 sierpnia 1991 roku i beatyfikowani 5 grudnia 2015 roku, a także 26-letnia Helena Agnieszka Kmieć, polska wolontariuszka, członkini wolontariatu misyjnego salwatorianów. Zginęła 24 stycznia 2017 roku w boliwijskiej Cochabambie.

Info i wideo za —> BP KEP: 24 marca: Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników

Fot. franciszkanie.pl

Zobacz też —> “Męczennicy z Peru” – Arkadio, Kinga Kielich, Maleo Reggae Rockers – Płyta Nieśmiertelni


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!