Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

19-25 marca 2021 – Tydzień Modlitw o Ochronę...

19-25 marca 2021 – Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

19 marca 2021 r. w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Zakończy się on w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2021, który z ustanowienia św. Jana Pawła II jest obchodzony w całym Kościele jako Dzień Świętości Życia.

Wydarzenie —> na Facebooku

“Codziennie będziemy odmawiać litanię do św. Józefa, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanie. Zachęcamy, aby zaprosić do wspólnej modlitwy członków Rodziny, Przyjaciół, Znajomych ze wspólnot. W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”; w świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość, potrzebujemy na nowo usłyszeć EWANGELIĘ ŻYCIA” – zapraszają Organizatorzy.

„Ufam, że obecna oraz jej podobne inicjatywy pro-life w skuteczny sposób przyczynią się do promocji cywilizacji życia oraz ugruntowania wśród wiernych postawy czynnej troski o ochronę człowieka na każdym etapie jego rozwoju” – zaznaczył bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Do czynnego włączenia się w inicjatywę zachęcił również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Więcej informacji na stronie organizatorów inicjatywy —> https://pro-life.pl/zazyciem/

Info na podstawie —> BP KEP: 19-25 marca: Tydzień Modlitw o Ochronę Życia oraz prolife.pl: Włącz się w „Tydzień modlitw o ochronę życia”!

Playlista z codziennymi materiałami w ramach Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia:

Zobacz też:

Modlitwa w intencji obrony życia – Św. Jan Paweł II

Litania do św. Józefa


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: