Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Moja Niedziela – Ks. Bogdan Bartołd na 33. N...

Moja Niedziela – Ks. Bogdan Bartołd na 33. Niedzielę Zwykłą C, 17 listopada 2019

Rozważanie na niedzielę 17 listopada 2019 r. – 33. Niedzielę Zwykłą C – w ramach cyklu “Moja niedziela” realizowanego przez Archidiecezję Warszawską, przygotował ks. Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry warszawskiej.

Zobacz też —> Kazanie na niedzielę 17 listopada 2019  o. Adama Szustaka OP – CNN#153


Archidiecezja warszawska wznawia od niedzieli 17 listopada 2019 r. cotygodniowe video-komentarze pt. “Moja niedziela”. W związku z przygotowaniami do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, księża – autorzy komentarzy liturgicznych będą odnosili się również do myśli i posługi Prymasa Tysiąclecia.

– Miałem to szczęście, że słuchałem kard. Wyszyńskiego osobiście jako kleryk warszawskiego seminarium – wspomina ks. Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry warszawskiej, gdzie zrealizowano pierwsze odcinki.

“Wiele jest spraw, które na ziemi wydają się nielogiczne i niezrozumiałe, ale w tych trudnych wydarzeniach czy problemach, wierzę w to mocno, Bóg nas kocha” – przywołuje w pierwszym odcinku zapamiętane przez siebie słowa Prymasa Wyszyńskiego przemawiającego z ambony w tej samej archikatedrze.

Video-komentarze “Moja niedziela” pojawiły się w 2015 roku na odnowionej stronie internetowej archwwa.pl. W zamyśle są to komentarze liturgiczne dotyczące niedzielnej Liturgii Słowa, przygotowywane przez księży pracujących w archidiecezji warszawskiej.

Pierwsze video-komentarze w nowej edycji przygotowali m. in. proboszcz parafii archikatedralnej ks. Bogdan Bartołd, ks. Piotr Markisz oraz ks. Jerzy Jastrzębski. Pierwszy odcinek nowej edycji dostępny jest na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej oraz kanale You Tube.

Info i wideo za —> sp, awo/Archidiecezja Warszawska: Archidiecezja Warszawska: “Moja niedziela” z kard. Stefanem Wyszyńskim”