Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Miłosierdzie – ostatnia deska ratunku dla cz...

Miłosierdzie – ostatnia deska ratunku dla człowieka – Rozmowa z biskupem nominatem Krzysztofem Kudławcem z Ekwadoru

Rozmowa Małgorzaty Pabis, rzecznik prasowej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z ks. Krzysztofem Kudławcem, biskupem nominatem nowo powstałej diecezji Daule w Ekwadorze. Ksiądz Biskup odwiedził łagiewnickie Sanktuarium w niedzielę 15 maja 2022 r. wraz z abp. Eduardo José Castillo Pino z archidiecezji Portoviejo w Ekwadorze.

Zobacz też —> W Ekwadorze jest żywy kult Bożego Miłosierdzia – Rozmowa z abp. Eduardo José Castillo Pino

Niebawem, bo 25 czerwca, będzie przeżywał Ksiądz Biskup swoje święcenia biskupie. Na telefonie na tapecie ma Biskup obraz Pana Jezusa Miłosiernego, a na zawołanie biskupie obrał wezwanie: „Jezu, ufam Tobie”…

Każdy biskup wybiera zawołanie, które odzwierciedla jego duchowość. Zawołanie nie może być tylko jakby hasłem, ale programem na działalność, na to, co jako biskup chce robić w przyszłości. Ja nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że akurat te słowa będą moim programem. Także w herbie znajdzie się nawiązanie do obrazu Pana Jezusa Miłosiernego.

Miłosierdzie – to będzie moja zasada działania.

Od wielu lat, jak tylko jestem na wakacjach w Polsce, przybywam do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zawsze miałem dużą pobożność do Bożego Miłosierdzia, a teraz będę miał jeszcze więcej powodów, by tu przybywać.

Boże Miłosierdzie – orędzie na XXI wiek. Dlaczego?

W mojej ocenie, jest ono odpowiedzią na współczesne problemy świata. Mamy dziś tak wiele grzechu i skomplikowanych sytuacji. My jako spowiednicy, księża wiemy jak ciężko ludziom jest wyzwolić się z grzechów, nałogów. Boże Miłosierdzie jest więc deską ratunku dla nas wszystkich… Ono pozwala znaleźć wyjścia z wielu trudnych sytuacji. To orędzie na czasie i myślę, że właśnie dlatego Ojciec Święty Jan Paweł II tak mocno zwrócił nam na ten temat uwagę.

Od lat pracuje Ksiądz Biskup na misjach. Jak z daleka postrzega rolę łagiewnickiego Sanktuarium?

To miejsce bardzo znane w świecie. Dużo ludzi pielgrzymuje i chce pielgrzymować do Łagiewnik – także z Ekwadoru.

Łagiewniki zawsze będą centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Dla pracujących, posługujących w tym miejscu to na pewno wyzwanie, aby wciąż iść do przodu i rozniecać iskrę Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za rozmowę.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Miłosierdzie – deska ratunku dla człowieka

Zobacz też —> Misja Ekwador – wspieramy ojca Mariusza w niesieniu Ewangelii!


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja