Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Mbolo! Miś dla Ciebie, miś dla ucznia szkoły w Gab...

Mbolo! Miś dla Ciebie, miś dla ucznia szkoły w Gabonie – Akcja kapucyńskiego Sekretariatu Misyjnego

Kupując misia Mbolo, wspierasz budowę szkoły w parafii pw. św. Tomasza w Ntoum, w Gabonie i jednocześnie ofiarowujesz misia dla jednego z jej uczniów – zapraszają bracia z Sekretariatu Misyjnego Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Mbolo! – w ten sposób pozdrawiają się Fangowie zamieszkujący Gabon. W tym kraju w Afryce Równikowej pracują polscy kapucyni. Bracia są duszpasterzami w czterech parafiach, wędrują po rozrzuconych w tropikalnym lesie wioskach, sprawują tam sakramenty, wspierają chorych i potrzebujących. Dzięki pracy braci powstają kaplice w kolejnych wioskach. We wrześniu 2022 roku misjonarze podjęli się budowy szkoły dla najmłodszych Gabończyków.

Zobacz też —> Historie dzieci z Gabonu i misja szkoły w Ntoum

Mbolo to również imię misyjnego misia, którego zadaniem jest wsparcie budowy szkoły w Ntoum, w Gabonie. Jak doskonale wiadomo “dzieci lubią misie”, stąd zapraszamy do włączenia się w naszą akcję – kupując misia Mbolo, wspierasz budowę szkoły i jednocześnie ofiarowujesz misia dla jednego z jej uczniów.

Budowa szkoły trwa, w marcu udało się zakończyć kolejny etap budowy. W tym momencie rośnie druga kondygnacja budynku. Dokładając swoją cegiełkę, nie tylko pomagasz zachować ciągłość budowy szkoły, ale też robisz miły upominek dla jej uczniów, z którego z pewnością bardzo się ucieszą.

Posłuchaj o. Szymona Janowskiego OFMCap.

Zobacz więcej —> misje.kapucyni.eu: Mbolo! Miś dla Ciebie, miś dla ucznia szkoły w Gabonie