Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Jerzy Kozłowski, trzykrotnie rażony piorunem n...

Ks. Jerzy Kozłowski, trzykrotnie rażony piorunem na Giewoncie: Krzyż mnie ocalił – Świadectwo (Polska pod Krzyżem)

Trzykrotnie rażony piorunem na Giewoncie ks. Jerzy Kozłowski, wikariusz parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, opowiada o tym wydarzeniu z 22 sierpnia 2019 roku w świadectwie wideo dla organizatorów akcji “Polska pod Krzyżem”.

Ks. Jerzy Kozłowski wyznaje, że to doświadczenie z Giewontu przeżywa jako swój krzyż i możliwość złączenia się z Krzyżem Chrystusa. – Gdyby nie krzyż na Giewoncie to bym zginął. Ofiaruję to swoje cierpienie Panu Bogu za Kościół w Polsce – mówi.

Zobacz też —> Akcja modlitewna “Polska pod Krzyżem” – Włocławek, Lotnisko Kruszyn – 14 września 2019

Organizatorzy akcji “Polska pod Krzyżem”:

“To jest coś znacznie więcej niż film, to wielkie świadectwo i znak dla Polski. To zaproszenie, to wezwanie, by stanąć pod Krzyżem, zaprzeć się się samego siebie, wziąć go i naśladować Jezusa.
W Krzyżu zwycięstwo dla Kościoła i Polski, dla każdego z nas!

Prosimy Was z całą mocą – odczytajcie ten znak.

Sursum corda! W górę serca!”

Wideo —> Polska pod Krzyżem: Polska pod Krzyżem ks. Jerzy Kozłowski – Znak dla Polski

Ksiądz Jerzy święcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku w Świdnicy. Po święceniach pracował w parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieroszowie.


Wśród rannych, których w zakopiańskim szpitalu odwiedził w dniu 25 sierpnia 2019 r. abp Marek Jędraszewski, był ks. Jerzy Kozłowski z Dzierżoniowa. Młodego kapłana przebywającego na feralnej wycieczce w rejonie Giewontu, piorun raził trzykrotnie. Ks. Kozłowski mimo licznych obrażeń dochodzi do zdrowia. Jak mówią świadkowie: ks. Kozłowski, gdy rozpętała się burza i nie było już czasu na ucieczkę, mimo zagrożenia, udzielał absolucji generalnej, czyli formy rozgrzeszenia dla każdego żałującego swych win – aż sam został rażony błyskawicą. Metropolita krakowski pobłogosławił ks. Jerzego i czuwającą przy jego łóżku mamę.

Zobacz więcej —> Abp Marek Jędraszewski odwiedził rannych podczas burzy w Tatrach – 25 sierpnia 2019

Zobacz też —> ekai.pl: Ksiądz z Dzierżoniowa porażony piorunem na Giewoncie oraz stacja7.pl: Ks. Kozłowski: Krzyż na Giewoncie mnie ocalił

Opublikowany przez Polska pod Krzyżem Środa, 7 sierpnia 2019