Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kościół w Polsce przekazał 100 tys. euro na pomoc ...

Kościół w Polsce przekazał 100 tys. euro na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie – 4 grudnia 2017

100 tys. euro przekazał na rzecz Caritas Liban przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie. To wspólna inicjatywa Episkopatu Polski i czterech innych krajów Europy środkowowschodniej, które łącznie przeznaczą na ten cel pół miliona euro.

<

Jest to jedna z wielu form pomocy, które Kościół w Polsce niesie uchodźcom i ofiarom działań wojennych. Funkcjonuje np. program Caritas Polska Rodzina – Rodzinie.

Uroczystość przekazania finansowego wsparcia odbyła się w siedzibie Konferencji Episkopatu Węgier w Budapeszcie, w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. Abp Gądecki przekazał pieniądze wraz z przedstawicielami Episkopatów: Węgier, Słowacji, Chorwacji i Czech.

Inicjatywa jest owocem spotkania, które odbyło się w Budapeszcie w dniach 18-19 października. Kościół w Polsce reprezentował wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

„Europa musi być prawdziwą rodzinę narodów, której członkowie wzajemnie się szanują, poznają jeden drugiego i troszczą się o wspólne wartości” – napisali w komunikacie uczestnicy spotkania. Zadeklarowali konkretną pomoc uchodźcom mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

Info za —> BP KEP: Kościół w Polsce przekaże 100 tys. euro na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie | Radio Watykańskie: Kościół w Polsce przekazał 100 tys. euro na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie