Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Jubileusz 40-lecia Salezjańskiego Ośrodka Misyjneg...

Jubileusz 40-lecia Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego – Tak było 19 czerwca 2021 w Warszawie

W sobotę 19 czerwca 2021 r. Salezjański Ośrodek Misyjny obchodził 40-lecie działalności. O godzinie 12.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Podczas Eucharystii 18 wolontariuszy SOM i 3 z Salezjańskiej Fundacji Misyjnej Don Bosco otrzymało krzyże misyjne. To oni w najbliższych tygodniach wyjadą, by pracować na placówkach misyjnych w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Europie.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Transmisja Mszy świętej jubileuszowej:

Zobacz —> FOTORELACJĘ

O godzinie 15.00 rozpoczął się program misyjny, który poprowadziła Paulina Guzik, dziennikarka telewizyjna. Głównymi punktami programu był panel z misjonarzami i wolontariuszami, telemost z misjonarzami i koncert zespołu Magdy Anioł. W panelu misjonarzy i telemoście udział wzięli: s. Anna Polak (Etiopia), s. Anna Łukasińska (Kuba), ks. Artur Bartol (Kamerun), ks. Krzysztof Niżniak (Ghana), ks. Paweł Kociołek (Bangladesz), ks. Józef Kamza (Peru), ko. Sebastian Marcisz. W panelu wolontariuszy udział wzięli: Dorota Pośpiech (Peru), Małgorzata Klein (Madagaskar), Agnieszka Kania (Wenezuela), Wojciech Samsel (Zambia) i Henryk Kalinowski (Zimbabwe).

Obejrzyj transmisję:

Tego dnia Salezjański Ośrodek Misyjny prezentował również mobilną wystawę o swojej historii i działaniach. Dodatkowo na przygotowanych stanowiskach goście mogli nabyć gadżety przywiezione m.in. z Madagaskaru i Ghany, książki i materiały misyjne. W ramach pamiątki uczestnicy mogli zrobić zdjęcie w scenerii misyjnej w fotobudce.

Zobacz też —> TWOJA MISJA – Hymn z okazji 40-lecia Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie – Magda Anioł & Adam Szewczyk

Jubileusz Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego był również okazją do spotkania misjonarzy i wolontariuszy, bo już w piątkowe popołudnie wielu z nich przyjechało do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Wolontariusze, którzy mieli otrzymać następnego dnia krzyże misyjne kończyli ostatnie przygotowania, poznali misjonarzy i wolontariuszy, którzy swój wolontariat misyjny odbyli w ostatnich latach.

Zobacz też —> Ośrodek to DOM

Organizatorzy:

Dziękujemy młodzieży z Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku za upiększenie liturgii, Paulinie Guzik za prowadzenie drugiej części naszego spotkania, Magdzie Anioł i zespołowi za koncert. Dziękujemy ogromnie misjonarzom i wolontariuszom za udział w panelach dyskusyjnych oraz wolontariuszom i wszystkim osobom, które pomogły w prowadzeniu stoisk z gadżetami misyjnymi oraz zaangażowały się w organizację jubileuszu.

Z racji ograniczeń jubileusz transmitowany był również online.

Info na podstawie —> misjesalezjanie.pl: Jubileusz 40-lecia – fotorelacja

Czym jest Salezjański Ośrodek Misyjny?


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!