Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

IV Festiwal Kultury Chrześcijańskiej “Rób to co ko...

IV Festiwal Kultury Chrześcijańskiej “Rób to co kochasz” Leżajsk 2019 rozpoczęty – O. Bartymeusz Kędzior OFM gościem TVP3 Rzeszów

W poniedziałek 25 marca 2019 – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w Leżajsku rozpoczął się IV Festiwal Kultury Chrześcijańskiej “Rób to co kochasz”. We wtorek 26 marca gościem TVP3 Rzeszów był o. Bartymeusz Kędzior OFM, główny organizator Festiwalu, kierujący Franciszkańskim Ośrodkiem Kultury przy klasztorze OO. Bernardynów w Leżajsku.

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku

W Leżajsku rozpoczął się kolejny już FESTIWAL KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. To czas, kiedy Franciszkański Ośrodek Kultury, na kilkanaście dni zamienia się w stolicę kultury chrześcijańskiej.Wydarzenie potrwa do 7 kwietnia.

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów Wtorek, 26 marca 2019

 

Wideo —> TVP3 Rzeszów/Facebook

Festiwal zainaugurowała Msza św. o godz. 18:00 w Bazylice OO. Bernardynów, której przewodniczył o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Eucharystii z koncertem wystąpił zespół niemaGOtu.

Zobacz —> szczegółowy program Festiwalu

Opublikowany przez Franciszkański Ośrodek Kultury Środa, 20 marca 2019

 

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej —> na Misericors

Od kilku lat Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku, na kilkanaście dni zamienia się w stolicę kultury chrześcijańskiej. Festiwal Kultury Chrześcijańskiej “Rób to co kochasz”, bo o Nim mowa, to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. To wielkie święto wiary. Czas, kiedy pojawia się możliwość, by inaczej spojrzeć na Boga i świat Jego wartości, który nam proponuje.

Każdego roku, zapraszani są znamienici goście, którzy podczas spotkań, koncertów, warsztatów, projekcji filmowych i sztuk teatralnych dzielą się swoimi pasjami, swoją wiarą i miłością do Boga. Każdego dnia Festiwalu ma także miejsce Eucharystia z okolicznościowym kazaniem.

Gośćmi Festiwalu byli już m.in: Piotr Cyrwus, Magda Anioł, Małgorzata Kożuchowska, TAU, ks. Jakub Bartczak, ks. Łukasz Piórkowski, Ireneusz Krosny, Mate.O, Teatr Maska, Jasiek Mela, Szymon Hołownia, Krystian Herba, zespół Zapatrzeni. Niektórzy z nich wracają tu co roku!

Podczas festiwalu przewidziane są także zajęcia dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Jest to największe tego typu wydarzenie w województwie podkarpackim, a także Archidiecezji Przemyskiej.

Spotkania festiwalowe odbywają się w nowoczesnej, multimedialnej auli Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku. Spotkanie są otwarte i darmowe. Obok głównych wydarzeń festiwalu akcjami towarzyszącymi są warsztaty (m.in. pisanie ikon, dziennikarskie, przyrodnicze, teatralne, etc.)

Tegoroczny Festiwal Kultury Chrześcijańskiej potrwa do niedzieli, 7 kwietnia 2019 r., i zakończy się Eucharystią pod przewodnictwem o. Sylwestra Skirlińskiego, Kustosza Sanktuarium w Leżajsku oraz koncertem zespołu Zapatrzeni & San Damiano.

Info za —> Franciszkański Ośrodek Kultury: Festiwal Kultury Chrześcijańskiej 

Zobacz spot promocyjny Festiwalu Leżajsk 2019