Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

II Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojn...

II Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej – Frombork, 14-15 grudnia 2022

W dniach 14-15 grudnia 2022 r. odbywa się Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. Jest to druga edycja wydarzenia, pierwsza miała miejsce w 2019 roku w Gdańsku. Tym razem prelegenci i goście spotkali się w historycznych budynkach Zespołu Katedralnego we Fromborku.

Celem Kongresu 108 jest rozpowszechnienie duchowości 108 polskich męczenników, zamordowanych podczas II Wojny Światowej, beatyfikowanych 13 czerwca 1999 r. w Warszawie przez św. Jana Pawła II podczas Jego Podróży Apostolskiej do Polski. Organizatorom zależy na utrwalaniu pamięci narodowej o ich chwalebnych postawach, a także w ramach solidarności międzypokoleniowej propagowanie ich historii szczególnie wśród młodego pokolenia.

W trakcie dwóch dni odbywa się 14 debat panelowych z udziałem 70 prelegentów i moderatorów reprezentujących różne środowiska i punkty widzenia. Na zakończenie uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu muzycznego Andrzeja Rosiewicza oraz wziąć udział w wizycie studyjnej śladami Mikołaja Kopernika.

Szczegółowy ⇒ program Kongresu 108 oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie ⇒www.k108.pl.

ZobaczListę Prelegentów

Arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński udzielił patronatu honorowego wraz z pasterskim błogosławieństwem dla uczestników i organizatorów tego wydarzenia.

Patronat honorowy objęli także: ks. Dariusz Wilk CSMA, Przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce i s. Dolores – Dorota Zok SSpS, Przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce, a także Henryk Kowalczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki oraz Jarosław Sellin, który pełni funkcję Sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem tego wydarzenia jest Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa z Gdańska. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły także Fundacja “Misericors” oraz platforma GetMercy.org.

Nagrania z poszczególnych debat będą dostępne po zakończeniu Kongresu zarówno na stronach i profilach internetowych Partnerów Medialnych Kongresu jak i na www.k108.pl.

Kongres 108 ⇒ na Facebooku i na Twitterze

Zobacz też —> I Kongres 108 Błogosławionych Męczenników II wojny światowej – Gdańsk, 11-12 grudnia 2019

Info i foto na podstawie —> II Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej

Udział w Kongresie 108 był bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w Kongresie wymagał wypełnienia ⇒ formularza rejestracji.

Zobacz więcej o 108 męczennikach:

BISKUPI

KAPŁANI DIECEZJALNI

KAPŁANI I BRACIA ZAKONNI

SIOSTRY ZAKONNE

KLERYCY

OSOBY ŚWIECKIE


Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny

https://muzeumfrombork.pl


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja