Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

15 grudnia 2022 w Łagiewnikach – Prezentacja...

15 grudnia 2022 w Łagiewnikach – Prezentacja książki “Adolf Hyła. Malarz Bożego Miłosierdzia”

We czwartek 15 grudnia 2022 r., o godz. 17.30, w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3) odbędzie się prezentacja książki ks. dr. Piotra Szwedy MS “ADOLF HYŁA. Malarz Bożego Miłosierdzia.  Życie i twórczość (1897-1965)”.

Zobacz też —> Adolf Hyła. Malarz Bożego Miłosierdzia – Rozmowa z ks. Piotrem Szwedą MS

Książka “ADOLF HYŁA. Malarz Bożego Miłosierdzia. Życie i twórczość (1897-1965)” autorstwa ks. dr. Piotra Szwedy, misjonarza saletyna, który od kilkunastu lat zajmuje się życiem i twórczością Adolfa Hyły, prezentuje całościowo dorobek artystyczny malarza z krakowskich Łagiewnik. Zawiera ponad 500 ilustracji przedstawiających zarówno samego artystę jak i jego dzieła.

„Adolf Hyła, osoba niezwykła, człowiek skromny i pokorny, który swoją formację życiową zaczynał w nowicjacie jezuitów, rozwijając ją później jako student, pedagog i nauczyciel. Do końca swoich dni żył głęboko życiem wiary. W jego imponującym dorobku malarskim znalazło się prawie osiemset dzieł, w tym blisko dwieście czterdzieści obrazów Bożego Miłosierdzia” – możemy przeczytać w przedmowie do monumentalnego dzieła o Adolfie Hyle, autorze obrazu Jezusa Miłosiernego, który znajdziemy w kościołach na całym świecie.

Ks. Piotr Szweda MS to historyk sztuki i teolog duchowości, kapłan ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). W swych badaniach koncentruje się na duchowości saletyńskiej oraz ikonografii XIX i XX w., szczególnie twórczości malarza Adolfa Hyły. Jest autorem prac poświęconych: tajemnicy Bożego Miłosierdzia, tematyce cierpienia, charyzmatowi saletyńskiemu oraz twórcy obrazów Jezusa Miłosiernego w krakowskich Łagiewnikach.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie.

Info za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja