Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na VI Niedzielę Wi...

Dobra Nowina – Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną, Rok C – 22 maja 2022: Duch Święty – nasz “coach” osobisty

– Jezus chce pokoju nie tyle między ludźmi, co w ludziach… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Marka Sudera na VI Niedzielę Wielkanocną, Rok C – 22 maja 2022 r., zatytułowanej “Duch Święty – nasz “coach” osobisty”. To 35. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Marek Suder: Dzisiaj zacznę trochę „niepoprawnie”, tzn. niezgodnie z główną myślą, główną ideą, jaka obecnie na różne sposoby jest lansowana w świecie. Mam na myśli ideę wszechogarniającej jedności, takiej „pan-światowej” unii wszystkiego ze wszystkim. Na pozór wydaje się ona słuszna, bo widzimy, że podziały generują wojny, a te nie są niczym miłym. Namacalnym skutkiem tej idei jest to, co byśmy nazwali może globalizmem, a nośnikiem czy też narzędziem uskuteczniającym tę ideę są środki łączności między ludźmi, szczególnie Internet, ale nie tylko on.

Otóż ta idea jedności niestety nie jest zgodna z Ewangelią, z nauką Jezusa, choć może to szokować. No bo jak to, Jezus nie chce pokoju między ludźmi? Otóż właśnie chce! Wiele razy to podkreśla, ale nie takiego, jaki chce dać ludzkości świat poprzez właśnie zastosowanie w praktyce tej ogólnoświatowej jedności. Bo Jezus chce pokoju nie tyle między ludźmi, co w ludziach!

J 14, 23-29 – VI Niedziela Wielkanocna, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Jana:

“Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 22 maja 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Duch Święty – nasz „coach” osobisty. Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną, Rok C  

realizacja: Ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja