Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach –...

Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach – 24 maja 2022

W liturgiczne święto Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, 24 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. W tym kraju jest to liturgiczne święto Matki Bożej z Sheshan – narodowego sanktuarium maryjnego.

Zobacz też —> 24 maja – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


„Zachęcam was do przyłączenia się do tej modlitwy, aby Kościół w Chinach, w wolności i spokoju, żył w skutecznej komunii z Kościołem powszechnym i wypełniał swoją misję głoszenia Ewangelii wszystkim, wnosząc w ten sposób pozytywny wkład w duchowy i materialny w postęp społeczeństwaˮ –  powiedział papież Franciszek w niedzielę 22 maja 2022 r. po modlitwie Regina Caeli, przypominając o obchodzonym 24 maja Dniu Modlitwy za Kościół w Chinach.

W Polsce w ramach obchodów Dnia Modlitw za Kościół w Chinach 24 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w bazylice św. Krzyża w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu.

24 maja jest w Chinach wspomnieniem Matki Bożej z Sheshan – Królowej Chin. Papież Benedykt XVI ogłosił ten dzień światowym Dniem Modlitw za Kościół w Chinach w liście skierowanym da całego Kościoła powszechnego w 2007 r. Papież napisał: „Jako Pasterz Kościoła powszechnego pragnę wyrazić żywą wdzięczność Panu za bolesne świadectwo wierności, jakie chińska wspólnota katolicka dawała w okolicznościach prawdziwie trudnych. Równocześnie odczuwam jako mój wewnętrzny i niezbywalny obowiązek i jako wyraz mojej ojcowskiej miłości, konieczność utwierdzania w wierze chińskich katolików i wspierania ich jedności za pomocą środków właściwych Kościołowi”.

BP KEP

Pragnieniem Benedykta XVI było promowanie jedności we wspólnocie, która podzieliła się na „oficjalną” i „podziemną”, a jednocześnie pielęgnowanie komunii między całym Kościołem powszechnym a katolikami chińskimi. Dlatego 24 maja wszyscy katolicy są wezwani do wyrażenia swojej solidarności z wiernymi w Chinach.

Ponadto modlitwa ma na celu umocnienie wyznawców Chrystusa w CRL w wierze, zwłaszcza w czasach, gdy publiczne świadectwo i praktyka wiary, a nawet wyraźne głoszenie Ewangelii są coraz bardziej ograniczane przez chiński rząd komunistyczny.

Papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu wspiera i zachęca do podejmowania tej inicjatywy.

Zobacz więcej —> pkwp.org: „Matko Chin i Azji, módl się za nami teraz i zawsze. Amen!”

MODLITWA ZA NARÓD I KOŚCIÓŁ W CHINACH

Matko Boża z Jasnej Góry i z Sheshan,
uproś u Boga dla narodu chińskiego
dar wiary, nadziei i miłości.

Chroń Kościół w Chinach w Swoich ramionach.
Niech miłosierny Bóg stale pochyla się nad nim,
aby go uzdrawiać i zbawiać.

Błogosław i umacniaj pragnienie dobra
w każdym Chińczyku.

Matko naszych serc, oddaj Twojemu
umiłowanemu Synowi wszystkich wspierających
dzieło pomocy Kościołowi w Chinach,
a wśród nich członków Sinicum.

Rozpalaj w nas wielką gorliwość i wytrwałość
w dzieleniu się Ewangelią z tym narodem.

Królowo Świata, Królowo Polski, Matko Chin
i całej Azji, módl się za nami teraz i zawsze.

Amen

Info i foto za —> episkopat.pl: 24 maja – Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach


W Polsce pomocą Kościołowi w Chinach zajmuje się powołane w 2011 roku Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma SJ (a także Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International). Sinicum tworzą przedstawiciele męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych, księży diecezjalnych oraz osób świeckich. Oprócz ogólnopolskich obchodów Dnia Modlitw za Kościół w Chinach stowarzyszenie pomaga w kształceniu w Polsce chińskich sióstr zakonnych i kleryków. Współpracując z polskim ruchem Światło-Życie, zaprasza też od szeregu lat młodzież chińską na rekolekcje oazowe w Krościenku.

Odwiedź serwis internetowy —> www.sinicum.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja