Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Boże Ciało 2018 w Krakowie – Procesja z Wawe...

Boże Ciało 2018 w Krakowie – Procesja z Wawelu na Rynek – Zaproszenie abp. Marka Jędraszewskiego

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza na centralne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała w Krakowie, we czwartek 31 maja 2018 r.


ZOBACZ RELACJĘ —> Boże Ciało w Krakowie – Procesja z Wawelu na Rynek – 31 maja 2018


Uroczystości Bożego Ciała poprzedni w środę 30 maja 2018 r., w godz. 19:00 – 22:00 radosne Uwielbienie na Rynku Głównym w Krakowie. Wydarzenie zamknie Modlitewne Jerycho i wprowadzi w Uroczystość Bożego Ciała

Procesja rozpocznie się o godzinie 9.00 Mszą świętą sprawowaną na dziedzińcu przed katedrą wawelską, po czym Drogą królewską przejdzie na Rynek Główny. Zatrzymując się przy kolejnych czterech ołtarzach, przygotowanych obok kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy bazylice Mariackiej będzie rozważane Słowo Boże i modlitwa w intencjach szczególnie dzisiaj ważnych i aktualnych.

Po zakończeniu procesji, przed bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza św., zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Eucharystii na wzgórzu wawelskim.

Procesje z Najświętszym Sakramentem w poszczególnych parafiach odbędą się tradycyjnie po południu.

Zobacz też —> Boże Ciało 2018 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Metropolita krakowski #abpMarekJędraszewski zaprasza na obchody Uroczystości Bożego Ciała.

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska 29 maja 2018

 

To właśnie z Krakowa bierze początek polska tradycja procesji eucharystycznych w uroczystość Bożego Ciała! Po raz pierwszy wprowadził ją w swojej diecezji krakowski biskup Nankier w 1320 r. W 1420 na synodzie gnieźnieńskim uznano uroczystość za powszechną, obchodzoną we wszystkich kościołach w kraju. Przywrócenie procesji eucharystycznej z Wawelu na krakowski Rynek to zasługa kard. Karola Wojtyły…

Info za —> Archidiecezja Krakowska | katedra-wawelska.pl: Ogłoszenia