Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia&...

“Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia” – czytanki do nabożeństw majowych w roku 2018

Instytut Prymasa Wyszyńskiego wraz z Fundacją „Czas to Miłość”, przygotował specjalne czytanki – rozważania na nabożeństwa majowe z okazji Jubileuszowego Roku odzyskania Niepodległości pt. “Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia”. Wydawnictwo ukazało się pod patronatem Komisji Maryjnej KEP, Polskiego Radia i Tygodnika Niedziela.

Wydane w formie książki (z możliwością korzystania z plików pdf, które zamieszczane będą w maju 2018 r. na stronie Konferencji Episkopatu Polski – www.episkopat.pl) – 31 rozważań opartych o słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, przywołujących maryjną drogę zabezpieczenia naszej wolności. Prymasowskie SOLI DEO PER MARIAM – zbiegające się z papieskim TOTUS TUUS Jana Pawła II – w czasie ich wspólnego prowadzenia Kościoła w Polsce, wyraziło się m.in. w Millenijnym Akcie oddania Polski Matce Bożej, do czego w dużej mierze nawiązują “Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia”.

Zobacz rozważania —> CZYTANKI MARYJNE (21-31 maja 2018)

Autorka rozważań, Anna Rastawicka przez wiele lat była świadkiem życia i działalności wielkiego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dlatego potrafiła zebrać i wydobyć z Jego olbrzymiego nauczania konkretne wskazania dla współczesnego pokolenia, zwłaszcza ludzi młodych.

Info za —> czastomilosc.pl: Maryjne drogi wolności oraz episkopat.pl: Maryjne Drogi Wolności – rozważania majowe z Prymasem Tysiąclecia