Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5. Solne Uwielbienie w Wieliczce – Boże Ciał...

5. Solne Uwielbienie w Wieliczce – Boże Ciało, 31 maja 2018

We czwartek 31 maja 2018 r. – uroczystość Bożego Ciała – już po raz piąty, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce zabrzmią dźwięki koncertu Solne Uwielbienie. Tym razem z chórem Solnego Uwielbienia i solistami związanymi z formacją PDF zaśpiewa Halina Mlynkova. Uroczystą adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB.

Już jutro, w Uroczystość Bożego Ciała, odbędzie się w Wieliczce o godz. 18:00 piąte Solne Uwielbienie.

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska 29 maja 2018

 

Solne Uwielbienie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce. Centralnym punktem wydarzenia jest uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Za oprawę muzyczną odpowiada powołany na tę okoliczność chór Solnego Uwielbienia, któremu towarzyszą soliści i instrumentaliści związani z krakowskimi chórami gospel i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy Bonjour. W tym roku gościnnie wystąpi również Halina Mlynkova.

W wydarzeniu biorą również udział najmłodsi. W tym roku po raz kolejny na wielickiej scenie wystąpią dzieci na co dzień śpiewające w scholach działających przy parafiach w gminie Wieliczka, które utworzą wielki chór. Modlitwę uwielbienia prowadzą liderzy wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Podczas koncertu usłyszeć będzie można tradycyjne pieśni Eucharystyczne w nowoczesnych aranżacjach oraz hity polskiej i zagranicznej muzyki chrześcijańskiej.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku

– Solne Uwielbienie to ważne wydarzenie dla Wieliczki. Inicjatywa powstała w 2014 roku, jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i przez ostatnie lata bardzo się rozwinęła, przyciągając nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale również gości z całej Polski. I tak doczekaliśmy się naszego pierwszego jubileuszu – podkreśla Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, organizator koncertu.

Pierwszy koncert Solne uwielbienie odbył się 19 czerwca 2014 roku. Wydarzenie stanowiło przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się również Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach. Muzycy tworzący inicjatywę Solne Uwielbienie odpowiadali również za oprawę muzyczną powitania Papieża na lotnisku w Balicach.

W poprzednich latach w koncercie udział wzięli Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, Krzysztof Ziemiec i Arturo Mari.

Organizatorami koncertu Solne Uwielbienie są Miasto i Gmina Wieliczka oraz wieliccy franciszkanie.

Program spotkania na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej:

18:00 – koncert chóru Gospel Voice i zespołu Play&Pray

19:00 – koncert uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu


Info za —> Archidiecezja Krakowska: Piąte Solne Uwielbienie już 31 maja w Wieliczce