Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w związku ...

Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie – 17 lipca 2021

– Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów – napisał w dniu 17 lipca 2021 r. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopat Polski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Zobacz też:

Modlitwa za chorego do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się pandemii koronawirusa

Modlitwa do Matki Bożej z Lourdes św. Jana Pawła II

Suplikacja “Święty Boże, Święty Mocny…”

Publikujemy tekst apelu abpa Stanisława Gądeckiego.


APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń.

Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii.

Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem.

Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 17 lipca 2021 roku


Info za —> episkopat.pl: Apel Przewodniczącego Episkopatu w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie

Zobacz też —> Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kwestii szczepień przeciw COVID-19


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:


Zobacz też:

Stanowisko Przewodniczącego Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ws. korzystania ze szczepionek przeciw COVID-19 firm AstraZeneca i Johnson&Johnson – Prezentacja

Prezentacja Stanowiska Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP dotyczącego szczepionek #COVID19 – 28 grudnia 2020