Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Apel o respektowanie status quo Jerozolimy –...

Apel o respektowanie status quo Jerozolimy – Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) – 10 grudnia 2017

Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) dołącza się do apelu o respektowanie status quo miasta Jerozolimy, zgodne z różnymi rezolucjami Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem zachęcamy do działania ze sprawiedliwością, mądrością i roztropnością, aby zachować i wspierać pokój – głosi deklaracja CCEE z dnia 10 grudnia 2017 roku. 

Publikujemy treść deklaracji:


Deklaracja Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy

Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) dołącza się do apelu napływającego z wielu stron o respektowanie status quo miasta Jerozolimy, zgodne z różnymi rezolucjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, które wyrażają się w tym kierunku.

Niemożliwe jest zrozumienie chrześcijańskich korzeni Europy bez związku, który nas jednoczy z Jerozolimą. Jerozolima jest także dla narodów europejskich „domem ojców”. Właśnie dlatego, że jest „domem” wielu narodów, które czczą w niej miejsca święte swych poszczególnych religii, wierzymy głęboko, że jakiekolwiek zmiana aktualnego status quo może stworzyć klimat wrogi pokojowi, o czym świadczą wydarzenia z ostatnich dni.

Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem zachęcamy do działania ze sprawiedliwością, mądrością i roztropnością, aby zachować i wspierać pokój.

Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy

10 grudnia 2017 r.


Info za —> BP KEP: Prezydium CCEE apeluje o respektowanie status quo Jerozolimy