Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa – ...

Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa – Słowo abp. Marka Jędraszewskiego – 18 marca 2018

– Ostatnim słowem jest życie. Jezus powiedział: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Jeżeli idziemy z Nim i za Nim tą samą drogą, odkrywamy pełną prawdę, którą jest nasze przeznaczenie do życia wiecznego – mówił Abp Marek Jędraszewski podczas Akademickiej Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie odbyła się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu, 18 marca 2018 r.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Metropolita przypomniał, że śmierć nie jest końcem, ponieważ Chrystus, przez swoje zmartwychwstanie, zmienił perspektywę życia człowieka, powołując go do wieczności. Zachęcił wiernych do okazywania Jezusowi wdzięczności podczas każdej Mszy św. i do głębokiego przeżycia zbliżającego się Triduum Paschalnego.

– Niech ta prawda będzie czymś, co najbardziej głęboko będziemy przeżywali podczas Triduum Paschalnego, trzech świętych dni, kiedy będziemy wchodzić w tajemnicę Chrystusowego cierpienia, męki, śmierci i zmartwychwstania, które jest źródłem naszej nadziei. Tego Wam z całego serca życzę, dziękując za trud drogi w tak szczególnych warunkach atmosferycznych.

Akademicka Droga Krzyżowa rozpoczęła się przy kolegiacie św. Anny, a zakończyła pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3.

Info i foto za —> Archidiecezja Krakowska: Akademicka Droga Krzyżowa 2018

Joanna Folfasińska|Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik|Archidiecezja Krakowska