Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

8 lutego 2023 – IX Międzynarodowy Dzień Modl...

8 lutego 2023 – IX Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi

“Droga ku godności” to temat IX Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi, obchodzonego 8 lutego 2023 r., we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, która patronuje współczesnym niewolnikom.

– Tegoroczna edycja wydarzenia jest zaproszeniem, byśmy, w solidarności z emigrantami podjęli pielgrzymkę ku ludzkiej godności, jako pielgrzymi nadziei, idąc razem – młodzi, dorośli i dzieci, ludzie o różnych tradycjach religijnych, różnych kulturach i z różnych pokoleń – czytamy na stronie internetowej www.siecbakhita.com.

Więcej informacji można znaleźć: https://preghieracontrotratta.org/

Zobacz też —> 8 lutego – Wspomnienie św. Józefiny Bakhity

Materiały:

Wprowadzenie w temat IX Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi 2023 (plik .PDF)

Nowenna do św. Józefiny Bakhity w intencji zakończenia handlu ludźmi (plik .PDF)

Spotkanie modlitewne – Ku godności człowieka, przeciwko handlowi ludźmi (plik .PDF)

Modlitwa na Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi

Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefiny Bakhity

Katecheza „Patronka współczesnych niewolników”

Katecheza „Szczęściara – św. Józefina Bakhita (dzieci młodsze)

Komentarz i Modlitwa Wiernych

Info i foto na podstawie —> siecbakhita.com / BP KEP: 8 lutego: IX Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi


Sieć Bakhita wskazuje, że w 2022 r. wzrosła liczba osób dotkniętych handlem ludźmi. Zgodnie z danymi Prokuratury Krajowej w Polsce najczęstszymi formami wykorzystania są praca przymusowa, zmuszanie do wyłudzania świadczeń socjalnych i prostytucja.

Organizacja zwróciła uwagę, że w 2022 r. wzrosła liczba zarówno grup ryzyka, jak i osób dotkniętych przemocą związaną z handlem ludźmi: – Można to tłumaczyć wykorzystywaniem słabości powodowanych niestabilnością wynikającą z konfliktów zbrojnych, ogólnie przemocą oraz kryzysami klimatyczno-środowiskowymi i gospodarczymi”.

Czytaj całość —> Radio Maryja: Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa: w 2022 roku wzrosła liczba osób dotkniętych handlem ludźmi

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa jest międzyzakonną siecią współpracy i wsparcia, stworzoną w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi oraz pomocy pokrzywdzonym w wyniku tego procederu.

Członkami ogólnopolskiej Sieci Bakhita są osoby należące do różnych zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń, a także świeccy oddani tej sprawie. Wśród nich są osoby bezpośrednio pracujące z ofiarami handlu ludźmi, pracujące w różnego rodzaju instytucjach pomocowych oraz osoby zaangażowane w szeroko rozumianą prewencję i działalność edukacyjno-profilaktyczną. Niektórzy z członków, pomimo innego rodzaju wykonywanej pracy, przejęci problematyką współczesnego niewolnictwa, wyrażają chęć wspierania inicjatyw mających na celu położenie kresu handlowi ludźmi.

Zobacz więcej —> siecbakhita.com: Kim jesteśmy i komu służymy


– Handlarze ludźmi coraz częściej szukają osób ze znajomością języka angielskiego, umiejących korzystać z komputera. Zmuszają ofiary do pracy przy wyłudzaniu pieniędzy przez internet. Stosują przemoc. Wymyślają długi, a ich spłaty domagają się poprzez oddanie organów – mówi Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie dr Radosław Malinowski, prezes Fundacji HAART, wspierającej osoby skrzywdzone.

Zobacz więcej —> Wspomnienie patronki niewolników św. Józefiny Bakhity – Dr Radosław Malinowski dla PKWP: Przestępcy nie szukają najbiedniejszych


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja