Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. 26 lutego ...

50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. 26 lutego – 4 marca 2017

O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby „przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość” – będą się modlić katolicy w całej Polsce od 26 lutego do 4 marca. W tych dniach potrwa jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Zobacz intencje modlitewne i patronów na każdy dzień Tygodnia —> www.duszpasterstwotrzezwosci.pl

Patronami kolejnych dni w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu będą święci i błogosławieni czczeni m.in. właśnie ze względu na swoją postawę trzeźwościową, jak bł. Bronisław Markiewicz, św. Maksymilian Kolbe, św. Stanisław Papczyński, czy bł. Karolina Kózkówna.

„Tak jak każdego roku, modlimy się do Boga o dar trzeźwości wszystkich Polaków. Modlimy się także o to, by Bóg darował nam wszystkie winy i grzechy związane z nadużywaniem alkoholu” – powiedział KAI bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będzie mieć charakter jubileuszowy. Bp Bronakowski przypomniał, że inicjatorem i twórcą tych modlitw był kard. Stefan Wyszyński, któremu bardzo zależało na trzeźwości polskiego narodu. – On widział po wojnie zagrożenia z tym związane, dlatego jego praca promieniuje aż do dzisiaj – powiedział duchowny.

Kościelną działalnością trzeźwościową w Polsce kieruje Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Czytaj całość —> KAI / episkopat.pl: 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Przeczytaj również: Wkrótce Narodowy Program Trzeźwości i Narodowy Kongres Trzeźwości