Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5 sierpnia 2019 wyruszyła na Jasną Górę 39. Warsza...

5 sierpnia 2019 wyruszyła na Jasną Górę 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna

39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie, wyruszyła na Jasną Górę w poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., po Mszy świętej o godz. 5.30., której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Opublikowany przez Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna Niedziela, 3 lutego 2019

 

Serwis internetowy Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej —> www.wapm.waw.pl

Wydarzenie —> na Facebooku

W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi jest hasło „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” nawiązujące do pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny przed 40 laty oraz temat rozeznawania powołania, szczególnie ważny dla ludzi młodych, podejmujących życiowe decyzje.

Kard. Kazimierz Nycz, na początku homilii podczas Mszy św. inaugurującej 39. Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną przypomniał, że hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Jana Pawła II, które wypowiedział na początku pontyfikatu. Metropolita warszawski podkreślił, że podobnie jak dzisiaj, tak również czterdzieści lat temu ludzkość zmagała się z różnymi problemami, ponieważ “ świat coraz bardziej zamykał się na Chrystusa”. I w tym kontekście należy patrzeć na słowa kard. Wojtyły, który określił siebie papieżem “z dalekiego kraju”.

– To nie był kraj dużej odległości od Rzymu, ale odgrodzony od Europy Zachodniej murem, symbolicznym murem, kurtyną, za którą robiono wszystko, aby zamknąć ludzi i świat na Jezusa Chrystusa – dodał.

Kard. Nycz podkreślił, że podczas mszy świętej inaugurującej pontyfikat Jan Paweł II wypowiedział “pełne nadziei i radości, ale również głębokiej refleksji słowa: otwórzcie drzwi Chrystusowi, otwórzcie najpierw drzwi waszych serc, otwórzcie drzwi krajom i narodom, i nie lękajcie się”.

Czytaj całość / fotorelacja —> Archidiecezja Warszawska: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Wyruszyła 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna

Transmisja online wymarszu WAPM 2019:

Wymarsz

Opublikowany przez Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna Niedziela, 4 sierpnia 2019

 

Z 39. Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną po raz pierwszy na szlak wyruszyła grupa czarna. To grupa o charakterze medytacyjnym, prowadzona przez jezuitów. Jej przewodnikiem jest o. Paweł Kowalski SJ z duszpasterstwa akademickiego „Winnica” w Gdańsku. Niektóre grupy poprowadzą po raz pierwszy tegoroczni neoprezbiterzy archidiecezji warszawskiej.

Natomiast drugi rok z rzędu z akademikami będzie pielgrzymowała na Jasną Górę grupa biało-niebieska, w której wędrują m.in. młodzi z Rosji, Ukrainy i Białorusi wraz z franciszkanami posługującymi w tych krajach. Ponieważ konferencje i modlitwy w tej grupie będą prowadzone w języku polskim i rosyjskim interesują się nią również osoby polskiego pochodzenia, które nie znają zbyt dobrze języka swoich przodków, ale posługują się językiem rosyjskim.

W sumie 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna liczy 20 grup (w jej skład wchodzi 19 grup + grupa wojskowa, która na Jasną Górę dotrze jako osobna pielgrzymka).

WAPM 2019 - transmisje

fot. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna

Propozycją dla osób, które z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak jest —> pielgrzymka duchowa. Pielgrzymi duchowi od lat towarzyszą swoją modlitwą wędrującym na Jasną Górę, ale od tego roku będą mieli większy dostęp do treści z pielgrzymki. Będą mogli odsłuchać nagrania katechez i homilii głoszonych na pielgrzymce oraz na bieżąco śledzić relacje z trasy. Otrzymają też pakiet duchowego pielgrzyma.

Info za —> Archidiecezja Warszawska: Z Warszawy na Jasną Górę. Największe pielgrzymki gotowe do drogi

Ks. Rektor Krzysztof Siwek zaprasza na WAPM!

Ks. Rektor Krzysztof Siwek, Brat Przewodnik WAPM zaprasza tegoroczną pielgrzymkę!Zapisy już otwarte 😉 – e-wapm.pl

Opublikowany przez Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna Poniedziałek, 8 lipca 2019