Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 6 – ...

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 6 – 24 maja 2023

Dziś szósty dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Środa, 24 maja 2023 roku.

Odprawiając tę Nowennę nawiązujemy do oczekiwania przez Maryję i apostołów w Wieczerniku spełnienia się obietnicy, którą zostawił Chrystus: „…wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym” (Dz 1,5).

Wideo↑ —> Bogdan Bednarz: 5 dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Zobacz ⇒ Wszystkie dni Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego


Niech Duch Święty prowadzi nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywa przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczy dostrzegania Jego obecności i działania w naszej codzienności oraz kształtuje nasze życie w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia względem bliźnich. (Faustyna.pl)

Zobacz też:

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Godzina Miłosierdzia


Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 6

Na początku można zaśpiewać > Hymn do Ducha Świętego lub > Sekwencję o Duchu Świętym

Modlitwa wstępna

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Modlitwa w szóstym dniu Nowenny

Pismo Święte poucza:  “Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy” (Ga 5,16.22.25).

Módlmy się:

Panie, pomnóż w nas wiarę w Ciebie i zawsze nas oświecaj światłem Ducha Świętego, abyśmy postępowali według ducha i cieszyli się jego owocami. Amen.

Modlitwy końcowe

Ojcze Nasz…

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Można odmówić > Litanię do Ducha Świętego


Polecamy rozważanie —> OGIEŃ – 6. dzień Nowenny do Ducha Świętego

Wideo za —> Karmelici Bosi Prowincja Krakowska (2019): OGIEŃ – 6. dzień Nowenny do Ducha Świętego ( Produkcja: o. Mariusz Wójtowicz OCD & Marek Domagała)